داخلی صفحه تهران خبر
 
پیام مدیرکل بنیاد تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ به مناسبت هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.
پیام مدیرکل بنیاد تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس
 
 به گزارش«ایثار تهران»، متن پیام نادر نصیری به این شرح است:

دفاع مقدس یادآور اتحاد مردمی 60 میلیونی در دهه 60 است. آن زمان که نه تنها آبادان و خرمشهر، نه تنها مهران و دهلران و نه تنها کرمانشاه و کردستان و جبهه غرب و جنوب، بلکه تک تک ایرانیان با تمام وجود و غیرت ایرانی شان و با تکیه بر آموزه های دینی و پیروی از سیره امام خمینی (ره) ازکیان به حق، جمهوری اسلامی دفاع کرده و دشمن تا دندان مسلح را خوار و ذلیل  نمودند. شاید در خصوص رشادت های رزمندگان و دوشادوش آنان، مردم مهربان و شرافتمند ایران، هزاران کتاب، فیلم و کارهای هنری و فرهنگی تهیه شده است. اما چه رمز و رازی است که همچون قیام اباعبدالله الحسین و 14 قرن پس از آن، این بار حماسه ماندگار کربلای هشت سال دفاع مقدس، نیز با گذشت چند دهه، همچنان تازه و پر از رمز و راز است.
جنگ ما تنها جنگ صرف نبود. دفاع از آبرو و کیان یک کشور اسلامی بود که تازه از بند و یوغ طاغوت رهایی پیدا کرده بود. صدام و قدرت های پشت سر او، چه خیال خامی داشتند که با تصرف غرب و جنوب کشور، تهران به راحتی سقوط می کند! شاید غافل بودند از کودکان و خردسالان دهه 40 که امام خمینی (ره) بارها فرموده بودند که سربازان من هستند و چشم و امید انقلاب؟! همان  فرزندانی که غیرت  و تعصب شان برای خانواده هایشان مایه غرور و مباهات بود.
آری، جنگ ما، تنها جنگ نبود، دفاع مقدس بود. تلاش و مجاهدت، در کنار توکل و توسل، هم در جبهه ها و هم پشت جبهه ها، معجونی از انسانیت دریای خروشان مردم ایران شکل داده بود. تقدیم دهها هزار شهید و جانباز و آزاده بدین خاطر بود که ما در مقابل زور و ظلم و کفر سر  فرود نمی آوریم و برای تمامیت ارضی و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی جان و مال خود را در طبق اخلاص می گذاریم. فرزندان برومند خمینی(ره)  چه زیبا آزمون عاشورا را با موفقیت  و سرافرازی در کربلای جبهه ها پشت سرگذاشتند.
نقش بی بدلیل تک تک مردم خداشناس ایران،از مردو زن، پیر و جوان، کودک و نوجوان در آن روزهای حماسه غیرقابل انکار است گویی جامعه همانند یک پازل، ایثار و جانفشانی را درون خود شکل داده بود.
باید درود فرستاد به ارواح پاک طیبه شهدا و امام شهدا و همه ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگانی  که در طول هشت سال دفاع مقدس، با ایثار و از خود گذشتگی، عزت و آبرو خریدند تا امروز ایران قدرتمند و سرافراز، هم درمنطقه و هم در ابعاد بین الملل و در اکثر معادلات مهم جهانی تاثیر گذار باشد و نقش آفرینی کند. بدون شک تمام امنیت و آرامش امروز کشورما، مدیون و مرهون، دلاوری های همه ایثارگران دوران دفاع مقدس است. هر چند باید در نظر داشت که ایثار و حماسه همچنان ادامه دارد و نمی توان ایستگاه آخر و نقطه  پایانی برای آن متصور بود.
 
 نادر نصیری
مدیرکل  بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ
انتهای پیام/
کد مطلب: 259658
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...