داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد:
دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد برضرورت اهداف و ارزش‌های انقلاب و شهدا به نسل جوان تأکید کرد و گفت: دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طیبه انقلاب اسلامی ریخته شد.
دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد
 
احمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: این دوران گنجینه و مظهر ایستادگی و هم‌بستگی ملت ایران در برابر دشمنان است؛ درواقع فرهنگ ایثار و شهادت باعث بقای اسلام و نظام اسلامی است، فرهنگی که برگرفته از فرهنگ عاشوراست و ما بایستی به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، افزود: در هفته دفاع مقدس درصددیم تا به همکاری سایر دستگاه‌ها، برنامه‌های دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از یادگارهای هشت سال دفاع مقدس و گل‌باران قبور شهدا در استان برگزار شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد از گل‌باران قبور شهدای خلدبرین در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد و اظهار داشت: در راستای گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس این برنامه بعد از گل‌باران آرامگاه سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی (ره)، در قبور شهدای خلدبرین برگزار می‌شود؛ همچنین این مراسم معنوی و حماسی در تمام مناطق و شهرستا‌ن‌های تابعه استان برگزار می‌شود.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: امسال بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به اینکه یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، حماسه دفاع مقدس است؛ لذا این مهم بایستی به‌خوبی توسط یادگارهای هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود تا آن‌ها به‌خوبی درک کنند که برای به بار نشستن این انقلاب چه خدمات ارزشمندی صورت گرفته است.
این مقام مسئول در پایان با تأکید بر اینکه بی‌تردید مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به‌عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشد، تصریح کرد: هفته دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد؛ لذا در راستای بیان اهداف و ارزش‌های انقلاب و شهدا به نسل جوان بایستی اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.
کد مطلب: 259753
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...