داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان:
گیلان جزو استان های برتر کشور در اجرای طرح سپاس است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
عبدالله پاکاری ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان : طرح «سپاس» برگرفته از تعبیر رهبری درخصوص لزوم سپاسگزاری از ایثارگران است.
 
به گزارش ایثار گیلان،عبدالله پاکاری در نشست کارگروه طرح سپاس که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی برگزار شد،سرکشی و دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را یک سنت حسنه دانست و اظهار کرد: دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر مورد تاکید حاکمیت به ویژه رهبر انقلاب بوده و طرح «سپاس» برگرفته از تعبیر رهبری درخصوص لزوم سپاسگزاری از ایثارگران است.
وی با اشاره به اثرات معنوی دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر، تصریح کرد: طرح سپاس علاوه بر پیامدهای تکریمی و ترویجی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ قداست این جایگاه ارزشی، موجب تجدید روحیه خدمتگزاران نظام برای ادامه حرکت و پیشبرد اموران جاری دستگاه ها می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه امروز بعد از گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب فرهنگ دیدار با ایثارگران نهادینه، نظام مند و کاربردی شده است، گفت: طرح سپاس با ساختار مشخص و به صورت مستمر و مداوم در حال انجام است.

این مقام مسئول، گیلان را جزو استان های برتر کشور در اجرای طرح سپاس دانست و عنوان کرد: در استان گیلان حدود 13 هزار و 500 نفر ایثارگر واجد شرایط طرح سپاس داریم و باید سالانه حداقل یک بار از آنان سرکشی کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 29 هزار دیدار با ایثارگران انجام شد، خاطرنشان کرد: سرانه دیدار سالانه با هر خانواده 2.5 درصد است، البته به دنبال رعایت تعادل در دیدارها هستیم.

پاکاری، 13 هزار و 469 دیدار از 29 هزار دیدار را در قالب طرح سپاس و بیش از 15 هزار دیدار را در قالب طرح پایش سلامت دانست و یادآور شد: پزشکان به عنوان سفیران نظام و به نمایندگی از بنیاد شهید به صورت ادواری گروه های خاص ایثارگری از جمله والدین شهدا را ویزیت می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان ادامه داد: 6 هزار و 864 دیدار از مجموع دیدارهای سال 96 با مشارکت دستگاه ها انجام شده و استان گیلان در این حوزه نیز ممتاز است لذا باید به ارتقای کیفی دیدارها و تخصصی شدن آنها هم بپردازیم.

وی اجرای طرح سپاس در مناسبت های مختلف را با هدف تخصصی شدن دیدارها دانست و گفت: طرح علمداران حماسه، فجرآفرینان، ابراهیمیان، ضیافت و... در این راستا اجرا شد. بی تردید مشارکت دستگاه ها در ارتقای کیفی دیدارها نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام

 
کد مطلب: 261810
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...