داخلی صفحه گیلان خبر
 
آیت اله فلاحتی:
شهدا نگین انقلاب اسلامی در دنیای بشریت هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
نماینده ولی فقیه در گیلان، شهدا را نگین انقلاب اسلامی در دنیای بشریت توصیف کرد و افزود: امروز افتخار می کنیم مردم ایران مجاهدانی را از سال ۵۷ به ویژه در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
 
به گزارش ایثار گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان عصر روز پنجشنبه، ۱۲ مهر در یادواره شهید گمنام و ۶۶ شهید والامقام منطقه دستک بندر کیاشهر، که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد،اظهار کرد: نام ایران اسلامی با نام شهیدان گره خورده است.
وی شهدا را نگین انقلاب اسلامی در دنیای بشریت توصیف کرد و افزود: امروز افتخار می کنیم مردم ایران مجاهدانی را از سال ۵۷ به ویژه در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
امام جمعه رشت، با بیان اینکه مجاهدان صدر اسلام برای جامعه اسطوره و شگفتی آفرین بودند، تصریح کرد: در طول چهل سال از انقلاب اسلامی شاهد رشد و بالندگی جوانانی هستیم که علیه قدرت های سلطه گر و رژیم صهیونیستی ایستادند و روح تاریخ را سفید کردند.
آیت الله فلاحتی، به وظیفه مسلمانان در تعالیم دینی اشاره کرد و گفت: مردم باید ایامی را که الگوساز و الگودهنده هستند، زنده نگه دارند.
وی قیام امام حسین(ع) که موجب شکسته شدن ابهت یزید شد را درسی برای تمام آزادگان جهان دانست و بیان کرد: اگر انسان برای رضای خداوند عملی را انجام دهد، آن عمل ماندگار خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، به سخنان مقام معظم رهبری در جمع یکصد هزار نفری بسیجیان در تهران اشاره کرد و یادآور شد: عده ای نادان در جامعه می گویند باید به آمریکا متصل شویم و بعضی از افراد دارای سمت های اجتماعی و سیاسی در جامعه نیز آن را تکرار می کنند، اما بدانند دنیا دیگر متوجه شده که نباید در مقابل آمریکا گاو باشد، تا نتواند آنها را بدوشد.
آیت الله فلاحتی، با اشاره به اینکه ملت ایران تصمیم گرفته سختی ها را تحمل کند و حقارت و ذلت را نپذیرد، متذکر شد: انقلاب اسلامی عزت را برای ملت ایران به ارمغان آورده است.
وی عزت را بزرگترین ارمغان دنیایی شهیدان برای مردم ایران دانست و خاطرنشان کرد: اکنون تمام قدرت های سلطه گر به این باور رسیده اند که انقلاب اسلامی ماندگار است.
امام جمعه رشت، با تاکید بر اینکه قدرت های سلطه گر نمی توانند عزت را از ملت ایران بگیرند، اظهار کرد: زمانی که جوانان و سپاهیان ما موشک های دوربرد، بالستیک و قاره پیما می ساختند، عده ای رجاله  سیاسی در سخنرانی های خود گفتند «نیازی به موشک نداریم؛ مگر ژاپن موشک داشت که توانست در دنیا فخرآفرینی کند».
آیت الله فلاحتی اضافه کرد: رجاله های سیاسی نمی دانستند که امروز ژاپن نیز میدان تاخت و تاز  آمریکایی ها شده است. هنوز آمریکایی ها نسبت به بمباران هیروشیما و ناکازاکی که به فرمان ترومن، رئیس جمهور آمریکا بمباران اتمی شد، از یک عذرخواهی کوچک خودداری کردند.
وی تصریح کرد: اگرچه ژاپن توانسته در صنعت و تکنولوژی رهاورد عظیمی در دنیا داشته باشد، اما ذلیل قدرت آمریکاست و قانونی مانند کاپیتولاسیون از طرف قدرت های سلطه گر در جامعه سیاسی ژاپن حاکم است.
آیت الله فلاحتی، با اشاره به اقتدار نظام اسلامی در دنیا، بیان کرد: امروز ملت ایران عزیز شده و در عرصه جهانی فخرآفرینی می کند.
وی ادامه داد: ملت ایران به یک امید بسیار نورانی در جامعه اسلامی رسیده و دشمن از این امید مایوس شده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه ملت ایران همچنان راست قامت در مسیر عزت الهی ایستاده است، اظهار کرد: جامعه ایرانی می رود تا به ملت های مستضعف دنیا امید دهد که در مقابل قدرت های سلطه گر ایستادگی کنند.
وی با اشاره به وجود رهبری با کیاست در راس جامعه اسلامی، یادآور شد: امروز رهبری جامعه اسلامی را هدایت می کند. همچنین وجود مردم بصیر و جوانان آگاه از ویژگی های ایران است و لذا باید عزت ملت را حفظ کنیم.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 262095
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...