توجه به بازسازی قبور شهدا توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
مدیرکل بنیاد هرمزگان گفت: توجه به بازسازی قبور مطهر شهدا در واقع توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا تنها آثاری که به عنوان سندهای حماسه و ایثار باقی می مانند، همین تربت های پاک شهدا هستند.
توجه به بازسازی قبور شهدا توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است
 
به گزارش «ایثار»، محمد رضا پاکدامن در نشست کارگروه گلزار شهدا گفت: توجه به بازسازی قبور مطهر شهدا در واقع توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا تنها آثاری که به عنوان سندهای حماسه و ایثار باقی می مانند، همین تربت های پاک شهدا هستند.
وی تصریح کرد: در طراحی و بازسازی قبور مطهر شهدا ضمن مقاوم سازی قبور باید به جنبه معنوی و فضای روحانی آن بیش از پیش توجه شود.

همسران شهدا الگوی صبر در جامعه هستند
به منظور حفظ و ارتقاء سطح سلامت خانواده ها، کلاس های مددکاری گروهی ویژه همسران جانبازان متوفی در پژوهشکده شهید قاسمی بندرعباس آغاز شد.
پاکدامن در این کلاس ها با تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: همسران شهدا و جانبازان امروز الگوی صبر و مقاومت در جامعه اسلامی هستند.
مدیرکل بنیاد هرمزگان برگزاری کلاس های مددکاری گروهی و مشاوره های فردی برای ارتقای سطح سلامت خانواده ها را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا موجب استحکام نظام است و برگزاری یاد و خاطره شهدا موجب انتقال رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان در سال های دفاع مقدس به نسل های آینده است.

تبیین اهداف شهدا امری ضروری است
پاکدامن همچنین در نشست طرح سپاس گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مدیران ادارات و سازمان های استان با 286 خانواده شهید و ایثارگر در سراسر استان دیدار کردند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان ایران اسلامی با سوء استفاده از رسانه های گروهی می خواهند اذهان جوانان ما را منحرف کنند، بیان داشت: انجام کارهای فرهنگی و بازشناسی ارزش های واقعی دین و نظام بهترین مانع در برابر این هجمه دشمن است.
مدیرکل بنیاد هرمزگان اضافه کرد: تبین اهداف شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین جوانان امری ضروری است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262422
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...