داخلی صفحه گیلان خبر
 
رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان خبر داد:
گردآوری اسناد ۱۶۰۰ شهید گیلان در قالب آلبوم مستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
جوادی، از تهیه اسناد معرفی شهدای دفاع مقدس گیلان در قالب آلبوم به صورت مستند خبر داد و گفت: اطلاعات و اسناد مربوط به یک هزار و ۶۰۰ شهید گیلان در دوران دفاع مقدس از بدو تولد تا زمان شهادت گردآوری و در قالب آلبوم مستند شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایکنا گیلان،ابراهیم جوادی، رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان،از تهیه اسناد معرفی شهدای دفاع مقدس گیلان در قالب آلبوم به صورت مستند خبر داد و اظهار کرد:با همکاری خانواده‌های شهدا، اطلاعات و اسناد مربوط به یک هزار  و ۶۰۰ شهید گیلان در دوران دفاع مقدس از بدو تولد تا زمان شهادت گردآوری و در قالب آلبوم مستند شد.
وی افزود: این اسناد شامل دست‌نوشته‌ها، عکس‌ها، مدارک تحصیلی و سجلی و وصیت‌نامه است که در حال حاضر در ستاد کنگره شهدای استان نگهداری می‌شود و مقرر است طی یادواره های متعدد به خانواده های معزز شهدا تقدیم گردد.
رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان، با تاکید بر اینکه وجود گنجینه ای مستند از شهدا از آنها الگویی قابل لمس برای نسل حاضر و آیندگان می سازد، گفت: مرور خاطرات شهدا و حفظ یاد و کرامت آنان، بازدید از خانواده های شهدا و همدلی با این عزیزان و وجود یک آلبوم مصور مستند برای دسترسی آسان به اطلاعات هشت هزار شهید استان از دیگر اهداف این طرح است.
جوادی، فاز اول اهدای آلبوم های شهدا را همزمان با یادواره شهدای طلبه و روحانی عنوان کرد و متذکر شد: ۱۵۷ شهید طلبه و روحانی در سراسر استان گیلان داریم که در قالب سه یادواره در شرق، غرب و مرکز گیلان یاد و خاطره آنان گرامی داشته شد و آلبوم گردآوری شده این شهدا به خانواده هایشان تقدیم خواهد گردید.
وی محل برگزاری یادواره شهدای طلبه و روحانی شرق گیلان را شهرستان آستانه اشرفیه دانست و عنوان کرد: یادواره شهدای طلبه و روحانی در مرکز استان همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی در ۱۱ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد کنگره شهدای گیلان خاطرنشان کرد: آلبوم معرفی شهدای استان گیلان طی بازدید از خانواده های آنان اهدا خواهد شد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 262529
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...