داخلی صفحه گیلان خبر
 
پیام تسلیت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در پی درگذشت پدر شهید "عسکر معصوم"
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
عبداله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با صدور پیامی درگذشت مرحوم «حاج رحمت اله معصوم» پدر سردار شهید سرافراز «عسکر معصوم» را تسلیت گفت.
 
به گزارش «ایثار گیلان»، متن پیام به این شرح است:
انا لله و انا الیه راجعون
خانواده محترم شهید گرانقدر عسکر معصوم
سلامٌ علیکم
خانواده های شهدا با پیمان ازلی خود با خدای خویش، آبرو و سربلندی ایران اسلامی را به سرانجام رساندند. شهادت هنر بدیع انسانهای وارسته و از جان رسته ای که در پاسداری از کیان، ناموس و شرف میهن اسلامی مان جان در طبق اخلاص نهاده و والاتر از آن هنر پدران و مادران بزرگوار و عزیزی است که با تقدیم فرزندان برومند و رشید و مومن خویش، برای اسلام و ایران افتخاری ماندگار آفریدند.
درود خداوند بر پرورش‌دهندگان مجاهدان راه حق كه همواره رنج دوران را برای شكوفايی و بالندگی حقيقت اسلام تحمل كرده‌اند.
اینجانب،درگذشت حاج رحمت الله معصوم، پدربزرگوار شهید عسکر معصوم را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خانواده معظم شهیدان و مردم شریف استان گیلان تسليت و تعزيت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت می‌نمايیم.
مدیرکل
بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان


سردار شهيد عسكر معصوم‌ گسكره‌ فرزند رحمت‌ الله‌ در‌ سال‌ 1340 در روستاي‌ گسكره‌ شهرستان فومن پا به‌ عرصه‌ي‌ روزگار گذاشت‌. دوران‌ كودكي‌ را در يك‌ خانواده‌ مذهبي‌ و كشاورز از قشر متوسط‌ جامعه‌ سپري‌ نمود و پس‌ از آن‌ وارد مدرسه‌ شد و تا أخذ ديپلم‌ حسابداري‌ تحصيلات‌ خود را دنبال‌ نمود.
در سالهاي‌ انقلاب‌ به‌ صفوف‌ مبارزين‌ پيوست‌ و پس‌ از پيروزي‌ نيز براي‌ حراست‌ و پاسداري‌ از اسلام‌ و ايران‌ كه‌ تازه‌ طعم‌ استقلال‌ و آزادي‌ را مي‌چشيد، به‌ سپاه‌ پاسداران‌ پيوست‌ و لباس‌ مقدس‌پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ را به‌ تن‌ نمود.
شهيد معصوم‌ مدتي‌ در اين‌ كسوت‌، همزمان‌ با ديگر پاسداران‌ و بسيجيان‌ به‌ حفاظت‌ از نظام‌ نوپاي ‌اسلامي‌ پرداخت‌، تا اينكه‌ بعد از هجوم‌ دردمنشانه‌ ايادي‌ بيگانه‌ به‌ ايران‌، مردانه‌ عازم‌ جبهه‌هاي‌ نبرد گرديد و در اين‌ راه‌ از هيچ‌ كوششي‌ دريغ‌ نورزيد.
شهید معصوم سرانجام‌ در بيست‌ و ششم‌ شهريور ماه‌1362بدست‌ حزب‌ دمكرات‌ كردستان‌ در مسير مريوان‌ ـ جانوران‌ به‌ شهادت‌ رسيد و به‌ كاروان‌ عظيم‌شهيدان‌ پيوست‌.
پيكرش بعداز تشییع باشکوه درگلزار شهداء کلرم (امامزاده عبدالله) به‌ خاك‌ سپرده شد.
درقسمتی از وصيت‌نامه‌اش‌ آورده‌ است :‌
اولين‌ تأكيد من‌ اين‌ است‌ كه‌ پيرو ولايت‌ فقيه‌ باشيد. برادران‌ وخواهران‌، تنها راه‌ سعادت‌ در اين‌ دنيا و آخرت‌ چنگ‌ زدن‌ به‌ ريسمان‌ محكم‌ الهي‌ است‌. احكام‌اسلام‌ را عمل‌ كنيد، تا به‌ سعادت‌ برسيد.

انتهای پیام

کد مطلب: 263350
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...