ششمین دوره آموزش تخصصی پیشتازان قرآنی در قم برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱
ششمین دوره آموزش تخصصی پیشتازان قرآنی روز دوشنبه 30 مهر ماه با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در قم برگزار شد.
ششمین دوره آموزش تخصصی پیشتازان قرآنی در قم برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در این مراسم گفت: جامعه اسلامی به صورت متوالی با سه ضلع مثلث شوم روبرو بوده است و آن جبهه زور و زر و تزویر است و در مقابل جبهه زور ملت ایران ایثارگرانه ایستادند و از جان خویش گذشتند و در مقابل جبهه زر نیز به فرمایش مقام معظم رهبری با اقتصاد مقاومتی و تقویت و حمایت تولید داخلی ایستادگی و صبر کرده و مقابل این جبهه نیز پیروز خواهد شد.
وی با اشاره به جبهه سوم مقابل ملت ایران اظهار داشت: در جبهه سوم یعنی تزویر جز کسانی که با قرآن مأنوس هستند کسی را یارای ایستادگی نیست و ایثارگران با اتصال به قرآن کریم این منبع لایزال الهی مهمترین ذخایر نظام اسلامی در مقابل جبهه تزویر هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد ادامه داد: کسانی که با قرآن آشنا هستند ذائقه‌های متفاوتی دارند و از حساسیت بیشتری نسبت به پیرامون خود برخوردار هستند ضمن اینکه با تهدیدات جدی نیز روبرو هستند.
حجت الاسلام کاویانی با اشاره به خطرات درک ناصحیح و غلط از آیات قرآن گفت: اگر فهم صحیحی از قرآن نباشد فرد شمشیر شرک و ارتداد را علم می‌کند و به تکفیر دیگران می‌پردازد. بدعت‌ها و تصور معصومیت نیز از آسیب‌های دیگر است و البته قرآن حافظ و هادی است و لذا افراد مأنوس با قرآن کمتر دچار آسیب‌های اجتماعی و بازی‌های سیاسی می‌شوند.
وی در پایان با اشاره به اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ترویج فرهنگ قرآنی تأکید کرد: بنیاد در کنار پیشتازان قرآنی تلاش دارد تا مسیرهای جدید برای ترویج ارتباط و انس با قرآن را در جامعه ایثارگری و نسل جوان ترویج دهد و در این مسیر بنیاد تسهیل گر و حمایت کننده است و در فضایی که دشمنان به دنبال دوری نسل جدید از قرآن و معنویت هستند نقش حافظان و قاریان ایثارگر بسیار مؤثر است.
سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این همایش گفت: امروز به خاطر ایثارگری‌ها و جانبازی‌ها شاهد ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه هستیم و اکنون خوشبختانه شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه قرآن از سوی ایثارگران هستیم و برگزاری این دوره‌ها در تقویت برنامه‌های قرآن گامی مؤثر است.
گفتنی است، ششمین دوره آموزش تخصصی پیشتازان قرآن کریم در هتل شاهد قم به مدت سه روز ادامه دارد و این برنامه با هدف آموزش و ارتقای سطح پیشتازان قرآنی شاهد و ایثارگر سراسر کشور برگزار می‌شود.
دوره‌های آموزش جامع قرآن، تدبر در قرآن، مفاهیم قرآن، وقف و ابتداء و مهدویت از موضوعات این دوره آموزش تخصصی قرآن کریم است و حضور در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) از دیگر برنامه‌های این سفر معنوی خواهد بود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 264093
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...