داخلی صفحه گیلان خبر
 
بیانیه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
 
بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان با صدور بیانیه ای ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي روز 13 آبان، اين روز را  یادآور حوادث مهمی دانست که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران، نقش اساسی داشته است.
به گزارش ایثار گیلان ، در متن این بیانیه آمده است : یوم الله 13 آبان ماه به عنوان سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه به علت مخالفت با لایحه ننگین کاپیتولاسیون در سال 1343، شهادت دانش آموزان مظلوم و بی دفاع به دست رژیم پهلوی در سال 1357 و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 58 از یک سو نشان دهنده طمع ورزی مستکبران و وابستگی رژیم طاغوت به استکبار جهانی و از سوی دیگر نماد ایستادگی، ایمان متکی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.
13 آبان ماه نشانی از بصیرت، ولایت مداری و روحیه انقلابی و ایثارگرانه مردمی است که در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز بر سر اصول و اعتقاد خود ایستاده اند و بارها این موضوع را به منصه ظهور رسانده اند و هزاران شهید و جانباز گواه این مدعاست.
در سیزدهم آبان، مردم سرافراز ایران به همه مستضعفان جهان نشان دادند که دیوار ستم، شکستنی است و می توانند چپاول گران را به زباله دان تاریخ بسپارند و در معبد انسانیت، آزادانه و آگاهانه در برابر مکتب توحید، به نماز بایستند تا تنها در برابر «اللّه » به کرنش و سجود بنشینند و جز او همه را طرد کنند. واقعه سیزده آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد و پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس هایی بزرگ از رشادت، دلیری و شهادت به آنان آموخت.
بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان ، از عموم مردم ولایت مدار استان ، بویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دعوت بعمل می آورد در راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن این روز بزرگ همگام با سایر اقشار مردم شرکت نمایند.
وعده ما : 
یکشنبه  13 آبان 97، ساعت 9 صبح
مسیر شماره 2: میدان شهید انصاری- خیابان تختی- خیابان شریعتی- میدان شهدای ذهاب (شهرداری) رشت به تولیت بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان
                                                                                    پاکاری
                                                         مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان
کد مطلب: 265383
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...