داخلی صفحه گیلان خبر
 
مسئول نمایندگی سپاه ناحیه ماسال :
شهدای دانش‎آموز، دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
مسئول نمایندگی سپاه ناحیه ماسال گفت: شهدای دانش‎آموز، دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانسته و به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفته و به سوی جبهه‌ ها شتافتند و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادند.
 
به گزارش ایثار گیلان مسئول حوزه نمایندگی سپاه ناحیه ماسال در این یادواره گفت: داشتن اعتقاد قوی و بصیرت از خصوصیات بارز شهدا بود و نسل جوان امروز هم باید روز به روز باورها و بصیرت خود را تقویت کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی علیزاده افزود: بصیرت و دشمن شناسی از مهمترین ویژگی جوانان و نوجوانان دهه اول انقلاب بود و در طول هشت سال دفاع مقدس با بهره گیری از این ویژگی دلاورانه و شهادت طلبانه در برابر زور گویی های دشمن بعثی تا پای جان ایستادگی کردند و ثمره این عقاید پاک موجب شد که آمریکا نتواند ملت ایران را به سازش و تسلیم وادارد.

وی بیان کرد: شهدای دانشآموز، دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانسته و به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفته و به سوی جبهه‌ ها شتافتند و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادند.

مسئول نمایندگی سپاه ناحیه ماسال با اشاره به جایگاه و نقش شهدا در پیشرفت و تعالی نظام اسلامی اظهار کرد: اقتداری که امروز نظام اسلامی ما توانسته در دنیا به آن دست یابد، به برکت خون شهدا و در سایه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاصل شده است.

علیزاده برگزاری یادواره های شهدا را نیاز امروز کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز جامعه دانش آموزی برای الگوبرداری از قهرمانان و اسوه های حقیقی، برگزاری چنین یادواره‌هایی آن هم با مشارکت دانش آموزان سبب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در میان آنها می‌شود.

وی به تلاش های دشمن برای انحراف نسل جوان اشاره کرد و گفت: دشمن امروز برای انحراف نسل جوان و انقلابی ما دست به تهاجم فرهنگی زده که برگزاری این یادواره ها می تواند مانع از به ثمر رسیدن اهداف آنان باشد.

انتهای پیام

 
کد مطلب: 265977
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...