داخلی صفحه گیلان خبر
 
استاندار گیلان؛
پایبندی به آرمان‌های شهدا منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
استاندار گیلان فرهنگ ایثار وشهادت را الگویی برای نسل های آینده دانست و گفت: شهدا متعلق به همه مردم هستند و پایبندی به آرمان‌های آنان منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود.
 
به گزارش ایثار گیلان؛مصطفی سالاری در جلسه مشترک شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به یکصدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک جنگلی در سال 1400 اشاره کرد و افزود: کنگره شهید میرزاکوچک جنگلی باید در شأن سردارجنگل برگزار شود که نیازمند تعیین ساختار و دستگاه متولی متناسب با این رویداد بزرگ است.
وی بر ضرورت برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت باشکوه و همراه با حفظ منزلت و جایگاه رفیع آنان تأکید و تصریح کرد: ساماندهی برگزاری یادواره‌ها و تجمیع آن در سطوح مختلف به منظور انسجام بیشتر در مراسم‌های متعلق به شهدا و اثرگذاری مضاعف آن بر نسل جوان و آینده‌ساز کشور است.
نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت:با مشارکت فعالان و دست‌اندرکاران برگزاری یادواره‌های شهدا دستورالعملی با درنظرگرفتن تمامی شاخص‌ها در حال تدوین است تا پس از تصویب و ساماندهی با جدیت از آن پشتیبانی شود و در این مسیر با موازی‌کاری مواجه نشویم.
وی تدوین دانشنامه دفاع مقدس را یک اقدام ماندگار و اثرگذار عنوان کرد و افزود: در مسیر جمع‌آوری اسناد موجود در حوزه دفاع مقدس و تدوین دانشنامه حمایت‌های مالی لازم صورت می‌گیرد.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 271345