داخلی صفحه یزد خبر
 
مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در یزد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در یزد
 
به گزارش «ایثار یزد» مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز 11 دی از طرف نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری، عضو یزدی فقهای شورای نگهبان، استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور قشرهای مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
در این مراسم یکی از روحانیون به جایگاه علمی، معنوی و اخلاقی این مرحوم اشاره کرد و گفت: وی از شخصیت‌های مؤثر نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که خدمات ارزنده‌ای به اسلام و انقلاب اسلامی ارائه کرد.
حجت‌الاسلام اکبر صمدی افزود: صداقت، درستی، ولایتمداری، تلاش خالصانه، ساده زیستی و خدمت به حوزه‌های علمیه، مردم و نظام، جزو ویژگی‌های این فقیه عالی‌قدر بود.
وی خاطرنشان کرد: حضور در کنار حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و پیگیری اهداف و آرمان‌های نظام جزو برنامه‌های او بود که در این راه سه برادرش به فیض شهادت نائل شدند.
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید ابعاد وجودی این عالم برجسته نظام و انقلاب اسلامی برای مردم و جوانان تبیین شود.
صمدی همچنین به حماسه نهم دی اشاره کرد و گفت: پیوند بین مردم و ولایت، ضامن عزت، عظمت و موفقیت مسئولان است و باید تداوم یابد.
آیت‌الله شاهرودی متولد 1327 در شهر نجف است و از سال 1373 در دوره‌های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بین سال‌های 1378 تا 1388 از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره‌های سوم، چهارم و پنجم بود.
وی از سال 1396 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390 ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.
 
کد مطلب: 273368
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...