داخلی صفحه یزد خبر
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
یادواره شهدا یعنی شناخت شهدا و ادامه راه آنان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدای اردکان گفت: یادواره شهدا یعنی شناخت شهدا و ادامه راه مقدس آنان است و همه باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق برگزاری مراسم یادبود و یادواره شهدا تلاش کنند.
یادواره شهدا یعنی شناخت شهدا و ادامه راه آنان
 
به گزارش «ایثار یزد» یادواره شهیدان «مهدی فتوحی» و «میرزا مهدی علی محمدی» با سخنرانی محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در مسجد امام سجاد (ع) شهرک ولیعصر (عج) اردکان یزد برگزار شد.
محمدباقر قالیباف در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و تأکید بر لزوم برگزاری یادواره شهدا گفت: یادواره شهدا یعنی شناخت شهدا و ادامه دادن راه مقدس آنان است و همه باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق برگزاری مراسم یادبود و یادواره شهدا تلاش کنند.
 وی تصریح کرد: همه شهدا از ابتدای انقلاب اسلامی تا شهدای 8 سال دفاع مقدس و مدافعین حرم، همگی برای رسیدن به هدفشان از دنیا گذشتند و اگر ایثار و گذشت آنان نبود امروز کشور ما به این استقلال و امنیت نمی‌رسید.
قالیباف با بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی خاطرنشان کرد: با نگاهی به کارنامه انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی ثابت می‌کند ما در بحث توجه به آرمان‌ها و شعارهای اصلی انقلاب که استقلال، آزادی، مردم‌سالاری و توجه به اسلام است، کارنامه بسیار موفقی داشته‌ایم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح نقش جوانان در شکوفایی ایران اسلامی اظهار کرد: جوانان در همه ادوار انقلاب، از دفاع مقدس تا همین امروز پای‌کار انقلاب بوده‌اند و به‌طور خاص در عرصه دفاع و امنیت، کاری کرده‌اند که به اذعان نهادهای امنیتی و بر اساس آمارهای همین نهادها، ایران باوجود قرار داشتن در قلب ناامن‌ترین منطقه دنیا، بهترین آمار از منظر امنیتی را دارد و کشور ما از امن‌ترین کشورهاست.
قالیباف در ادامه به نقش مردم در اداره جنگ پرداخت و خاطرنشان کرد: هرگاه مردم پای‌کار بودند، آن کار با موفقیت و پیروزی همراه بوده و نمونه آن‌هم حضور مردم در دوران دفاع مقدس است که این مردم بودند که جنگ را اداره کردند و نتیجه آن‌هم عزت برای کشور بود.
وی در پایان با اشاره به جایگاه ویژه نخبگان در اداره کشور گفت: اگر واقعاً دلمان می‌خواهد مردم را از کمند این مشکلات اقتصادی رها کنیم راه آن اعتماد به جوانان نخبه است که باید با میدان دادن به آن‌ها نخبگان را به بهانه‌های واهی پشت در خدمت نگه نداریم بلکه به این جوانان نخبه میدان بدهیم آن‌وقت نتیجه آن را خواهیم دید.
کد مطلب: 273792
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...