معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
شهدا و ایثارگران سند حقانیت نظام هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا ستارگانی هستند که می‌توان با آن‌ها راه کمال و سعادت را دریافت افزود: امروز نباید آرمان‌های شهدا را فراموش کنیم و شهدا سند حقانیت نظام هستند.
شهدا و ایثارگران سند حقانیت نظام هستند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در یادواره 43 شهید گران‌قدر روستای «ازباران» فریدون‌کنار مازندران ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا به ویژه شهدای این منطقه طی سخنانی در خصوص سرمایه اجتماعی یک جامعه گفت: در هر منطقه و کشوری سرمایه‌هایی وجود دارد که ابزار پیشرفت آن جامعه به‌حساب می‌آید که در برخی از کشورهای جهان، ذخایر، منابع طبیعی، نیروی انسانی، دانش علمی و... از جمله سرمایه‌هایی به شمار می‌روند که یک جامعه به‌وسیله آن به‌سوی تعالی، رشد، پیشرفت و ترقی حرکت می‌کند.
وی تأکید کرد: در کشور ما در کنار وجود ظرفیت‌های یاد شده، ذخیره بزرگ نیروی انسانی و ملت وجود دارد که به عنوان ظرفیتی بزرگتر در کنار ظرفیت‌های مورد اشاره قابل بررسی است که در کانون آن خانواده معزز شهدا و ایثارگران حضور دارند. شهدا و ایثارگران در تمامی مقاطع از عمر 40 ساله انقلاب هوشمندانه عمل کرده‌اند. این عزیزان با درک صحیح از شرایط دوران انقلاب، دفاع مقدس و دوران پس از جنگ تحمیلی با مسئولیت‌پذیری در روزهای پر فراز و نشیب و دشوار مردم و کشور را تنها نگذاشتند و به استقبال خطر رفتند.
حجت الاسلام کاویانی راد افزود: اگر می‌گوییم ایثارگران نخبگان زمان خود هستند به این دلیل است که این عزیزان در شرایط بحرانی کشور و نظام بهترین تصمیم را برای حفظ و بقای آن گرفتند. امروز همگان از ایثارگران به عنوان سرمایه اجتماعی کشور یاد می‌کنند و ایثار این بزرگواران به عنوان یک نظام ارزشی پاس داشته می‌شود.
معاون فرهنگی و آموزشی افزود: انقلاب اسلامی ایران که به دست توانمند امام راحل و جوانمردی مردم کشور ما اتفاق افتاد بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی را برای ملت رقم زد و این همان ارزش‌هایی بود که امام (ره) مردم را زیر بیرق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دور هم جمع کرد و مردم ما به تبعیت از فرهنگ عاشورای حسینی، سرو قامتانی همچون علی‌اکبر (ع) را روانه میدان کردند و در این میان پدران و مادران عزیزی چند فرزند خود را تقدیم نظام و انقلاب کردند و این اوج مشارکت بوده که در دنیا بی‌نظیر است.
حجت الاسلام کاویانی راد با بیان اینکه به برکت غیرت مردم و رهبری امام خمینی (ره) 8 سال جنگ به‌خوبی اداره شد و مردم ما در مقابل سختی‌ها و تحریم‌ها از حیثیت، آبرو، عزت و سرمایه ملی خود جانانه دفاع کردند افزود: در کشور ما تابلوی عظیمی نقاشی شده که با طراحی امام راحل و شجاعت پدران و مادران بزرگوار شهدا، با خون شهدا رنگ‌آمیزی شده است و آن تمثال مبارک شهدا است که انسان با دیدن این تصاویر شهدا، احساس آرامش می‌کند.
وی افزود: امروز مقام معظم رهبری در مقابل تمام دشمنان و در رأس آن اسرائیل غاصب و آمریکا و حامیانشان، با اقتدار و محکم از مواضع کشور ما در همه زمینه‌ها دفاع می‌کند و این صلابت و پایداری به برکت خون شهدا است.
معاون فرهنگی بنیاد تأکید کرد: با این ستارگان می‌توان راه کمال و سعادت را دریافت لذا امروز نباید آرمان‌های شهدا را فراموش کنیم اینان سند حقانیت نظام هستند و برگزاری این‌گونه یادواره‌ها به خاطر این است که خودمان را پیدا کنیم و تحت حفاظ شهدا قرار دهیم و از آنان در حل مشکلات استمداد و کمک بگیریم.
در این مراسم خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، مدیرکل هنری و نمایشی بنیاد مرکز، نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، مدیرکل صداوسیما، روسای بنیاد فریدون‌کنار و بابلسر، مسئولین ادارات و مردم ولایی منطقه حضور داشتند.
گفتنی است معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد بعد از یادواره شهدا، در روستای ازباران به همراه هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران و سید مرتضی حسینی مدیرکل هنری و نمایشی بنیاد مرکز از مادر صبور دو شهید گران‌قدر «رجب و منصور رخشانی» که در بستر بیماری است عیادت کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 273831
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...