داخلی صفحه قم خبر
 
​دیدار با سه خانواده شهید در قم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
جمعی از کارکنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم با خانواده‌های شهیدان رستمی، وحیدی‌خواه و میرتاج الدینی دیدار کردند.
​دیدار با سه خانواده شهید در قم
 
به گزارش ایثار واحد استان قم به نقل از رسانه های استان، جمعی از کارکنان معاونت بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در ادامه برنامه همیشگی دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، با خانواده شهیدان رستمی، وحیدی‌خواه و میرتاج الدینی دیدار کردند.
به گفته «زهرا گله‌بان» همسر شهید رستمی و خواهر شهید حسین گله‌بان، شهید «غلامحسین رستمی» هنگامی که دوره سربازی خود را می‌گذراند، توسط منافقین اسیر شد و در سن ۲۳ سالگی به شهادت رسید؛ در حال حاضر یک قرارگاه در کرمانشاه به نام شهید غلامحسین رستمی ثبت شده است.
شهید «سیدعلی میرتاج الدینی» متولد دوم اسفند سال ۴۳ در شهر گلباف کرمان، نیروی بسیجی و کارمند آموزش و پرورش و مسئول بخش قلعه گنج کهنوج بود. وی با شروع جنگ تحمیلی به دلیل نیاز جبهه‌ها و اجرای فرمان حضرت امام (ره)، علی‌رغم مخالفت ها، از شهر کرمان عازم جبهه شد. سیدعلی سرانجام سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و خانواده‌اش در سال ۱۳۷۰ در قم سکنی گزیدند.
«اصغر وحیدی خواه» متولد دهم شهریور سال ۱۳۴۲ نیروی بسیجی بود که بعد‌ها به عضویت سپاه در آمد؛ وی از همان آغاز جنگ تحمیلی در سن ۱۷ سالگی به جبهه اعزام شد و سرانجام در سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج منطقه شلمچه به شهادت رسید.
مادر شهید نقل می‌کند: شبی خواب دیدم یک تابوت خالی آورده‌اند و من هر چه داخل تابوت را لمس می‌کردم پیکر فرزند شهیدم را حس نمی‌کردم. این خواب تعبیر شد و اصغر پس از گذشت ۱۳ سال پیکر پاکش تفحص و در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) به خاک سپرده شد.
کد مطلب: 274004
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...