داخلی صفحه یزد خبر
 
معرفی ۱۱ شهید دانشجوی یزدی در «مسافران کهکشان‌ها»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
کتاب «مسافران کهکشان‌ها» که به معرفی ۱۱ شهید دانشجوی دانشگاه آزاد یزد می‌پردازد با حضور جمعی از مسئولان رونمایی شد.
معرفی ۱۱ شهید دانشجوی یزدی در «مسافران کهکشان‌ها»
 
به گزارش «ایثار یزد» در مراسمی با حضور رستمی، رئیس نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها از دو کتاب تخصصی «چادر» و «مسافران کهکشان» رونمایی شد.
دهقانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در این مراسم با اشاره به افتخارات این دانشگاه گفت: یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی یزد، تقدیم نه شهید در زمان دفاع مقدس بود که آن‌ها فارغ‌التحصیل دانشگاه شهادت و رشادت شدند و هدیه این شهدا تقدیم هشت شهید گمنام بود. این دانشگاه به‌عنوان اولین دانشگاه کشور است که میزبان هشت شهید گمنام شد.
وی اشاره به دو شهید سال ای اخیر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی کرد و افزود: دو شهید مدافع حرم، شهید محمدخانی که عمار حلب نام گرفت و یار سردار سلیمانی بود و دیگری شهید شیخ‌الاسلام، که مدافع حرم شدند تا ستارگان راه ما باشند.
دهقانی بیان کرد: یکی دیگر از افتخارات این دانشگاه از ابتدای تأسیس تا به امروز یادگار ارزشمند حضرت زهرا (س) است، این دانشگاه چادر را به‌عنوان پوشش اصلی پاس داشت و پیوند شهادت با عفاف و حجاب در روزی که کشف حجاب در سینه انقلاب اسلامی حک شد.
وی توضیح مختصری از این دو کتاب داد و گفت: در این روز دو کتاب ارزشمند رونمایی شد، یکی زندگی‌نامه یازده شهید دانشجوی این دانشگاه است که در الگوسازی، چراغ راه ما باشد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به اینکه کتاب دوم محصول پژوهشی استادان رشته هنر که در ارتباط با حجاب چادر است بیان کرد: پیوند این شهدا و حجاب و عفاف را پاس می‌داریم و این کتاب‌ها را برای این رونمایی می‌کنیم که بگوییم ما بر عهدی که بستیم هستیم هم در حوزه پاسداری از ارزش‌های انقلاب و هم در حوزه حجاب و عفاف که شهدا به ما سپرده‌اند و جانشان را تقدیم اسلام کردند.
 
کد مطلب: 274447
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...