داخلی صفحه تهران خبر
 
پیام نصیری به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران تهران بزرگ در پیامی ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.
پیام نصیری به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار
 
به گزارش «ایثار تهران»، متن پیام نادر نصیری به این شرح است:

بسمه تعالی

پنجم جمادی الاول روز ولادت با سعادت بانوی قهرمان کربلا و پرچم دار نهضت عاشورا حضرت زینب کبری(س) است.
آن بانوی بزرگ آراسته به همه فضایل و خصلت‌های والای اخلاقی و الهی بود و در سایه این کمالات به مرتبه‌ای از منزلت انسانی دست یافت که شایستگی محرم راز الهی و امین ودایع امامت و ولایت بودن را به خود اختصاص داد. القاب بلندی که برای ایشان ذکرشده به گوشه‌ای از عظمت شخصیت این بزرگ بانوی اسلام دلالت دارند.
نقش حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و تصور عظمت و بزرگی کاری که زینب (س) انجام داد، هر انسان منصف و حق‌جویی را در برابر عظمت شخصیت و بزرگی این بانوی بزرگ به تحسین و ستایش وا می‌دارد.
ایشان، پرستار سربازان اسلام در صحرای کربلا و افشاگر ستمگری ‏های حاکمان اموی در سخنرانی شجاعانه خویش در برابر یزیدیان بود و به راستی رمز ماندگاری حماسه کربلا و بیداری مردم شد.
حضرت زینب(س) اگر چه مصیبت‌های زیادی را متحمل شد اما با صبر و پایداری پیام عاشورا را با عمق جان و دل به مردم جهان رساند و در نهایت مصیبت و دردهای جان گداز فرمود که به جز زیبایی در کربلا ندیدم. این بانوی بزرگ در مکتب امام علی(ع) و فاطمه(س) درس آموخت و در رکاب سید الشهدا با همه سختی ها باقی ماند. او الگویی ارزشمند در مسیر اسلام ناب محمّدی(ص) است و با انجام وظیفه اصلی خویش که حفاظت از دستاورد‌های نهضت خونین کربلا بود، در دو جهان جاودانه گشت.
اینجانب میلاد این بانوی بزرگ اسلام را به تمام مردم ایران، به ویژه جامعه خدوم پرستاران و مادران و همسران صبور و گرانقدر شهدا و جانبازان، که با الگو پذیری از آن حضرت صبورانه  همه مصائب را تحمل کردند تبریک عرض می نمایم. توفیق، سلامت روزافزون و اجر الهی را برای همگی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم .
نادر نصیری
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 274545
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...