شهیدان سرآمد بشریت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه شهدای سوادآموزی هم مداد علما و هم دماء شهدا را داشتند، گفت وقتی انسان‌ها را مقایسه می‌کنیم می‌بینیم، شهیدان سرآمد بشریت هستند زیرا همه ارزش‌ها در شهدا جمع شده است.
شهیدان سرآمد بشریت هستند
 
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، پنج‌شنبه 20 دی در نخستین یادواره شهدای سوادآموزی لرستان که در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: ویژگی شهدای سوادآموزی این است که این شهیدان در دو عرصه مبارزه با جهل و مبارزه با متجاوز بعثی جهاد کردند.
وی با بیان اینکه شهدای سوادآموزی هم مداد علما و هم دماء شهدا را داشتند، ادامه داد: وقتی انسان‌ها را مقایسه می‌کنیم می‌بینیم، شهیدان سرآمد بشریت هستند زیرا همه ارزش‌ها در شهدا جمع شده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به این‌که شهدا به مقام قرب به خداوند رسیدند، افزود: شهدا معلمان پیشگامی بودند که با فداکاری و استقامت نام خود را جاویدان نگه داشتند و به همین جهت شهدا الگوهای بشریت هستند.
وی با بیان این‌که امروز عظمتی که جهان از نظر معنوی از آن برخوردار است به برکت خون شهیدان در طول تاریخ است، اضافه کرد: این‌که یک معلم در سخت‌ترین شرایط با جهل مبارزه کند، موانع کمال را برطرف کند و یک مرتبه عازم جبهه شود و از سنگر علم به سنگر جهاد منتقل شود و جان خود را تقدیم کند از فضیلت برخوردار است.
نماینده ولی‌فقیه در استان وظیفه مسئولان را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: آن‌چه امروز برای ما سرمایه محسوب می شود، فرهنگ ایثار و شهادت است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 274584
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...