یادواره شهدای فتح میمک برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
یادواره شهدای میمک با حضور مسئولان کشوری و استانی و با همت بنیاد در ایلام برگزار شد.
یادواره شهدای فتح میمک برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، یادواره شهدای میمک، ایلات و عشایر استان و شهید سرتیپ خلبان احمد کشوری در منطقه میمک ایلام به همت بنیاد استان و با حضور الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امینی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سلیمانی دشتکی استاندار، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، خانواده های معزز شهدای عملیات فتح میمک و آحاد مردم برگزار شد.
سلیمان رستمیان در این مراسم اظهار داشت: در مقابل استکبار با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم عزیز کشورمان پیروز خواهیم شد.
وی افزود: عملیات ضربت ذوالفقار با حرکت خودجوش مردم و همکاری عشایر و ارتش برگزار و باعث آزادی منطقه میمک شد اما پس از گذشت سال‌ها، هنوز به این عملیات بزرگ در کشور به‌ خوبی پرداخته نشده است.
مدیرکل بنیاد ایلام اظهار داشت: رشادت و از خودگذشتگی و مقاومت رزمندگان ایرانی در مقابل تسلیحات و تجهیزات جنگی عراق سرنوشت جنگ را تغییر داد.
وی عنوان کرد: طی دوران دفاع مقدس قوای ایرانی برخلاف رژیم بعث عراق از کمک و حمایت هیچ کشور یا نهاد بین المللی برخوردار نبود و فقط به مدد نیروی ایمان، خودباوری و رشادت رزمندگان غیور متکی بود.
در پایان یادواره شهدای فتح میمک مراسم کلنگ زنی پروژه مجتمع یادمان شهدای میمک و شهید سرتیپ خلبان احمد کشوری توسط استاندار ایلام و مسئولان کشوری و استانی به زمین زده شد.
گفتنی است، عملیات ضربت ذوالفقار باهدف بازپس‌گیری میمک سال ۵۹ با همکاری عشایر ایل خزل و قوای نظامی ارتش صورت گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 274595