داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد یزد: ارج نهادن به روز پرستار نشانه اهمیت جایگاه پرستاری است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد به مناسبت روز پرستار با حضور در بیمارستان سیدالشهداء با تجلیل از پرستاران گفت: بزرگان دین در احادیث و روایات متعدد به بیان مقام پرستار پرداخته‌اند که این بزرگداشت و ارج نهادن نشانه اهمیت و جایگاه پرستاری است.
مدیرکل بنیاد یزد: ارج نهادن به روز پرستار نشانه اهمیت جایگاه پرستاری است
 
به گزارش «ایثار یزد» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد شنبه 22 دی‌ماه در بیمارستان خیریه حضرت سیدالشهدای یزد بازدید کرد و با حضور در جمع پرستاران از خدمات صادقانه آنان به‌ویژه پرستاری از خانواده شهدا و ایثارگران قدردانی کرد.
احمد ابراهیمی با اشاره به جایگاه ارزشمند پرستار در نظام اسلامی گفت: بزرگان دین در احادیث و روایات متعدد به بیان مقام پرستار پرداخته‌اند که این بزرگداشت و ارج نهادن نشانه اهمیت و جایگاه پرستاری است.
وی بابیان مشکلات شغل پرستاری افزود: پرستاران زمانی که همه در حال استراحت هستند برای کاستن از آلام بیماران بیدار هستند و از بیمارانی که با درد و رنج دست‌به‌گریبان هستند، پرستاری و مراقبت می‌کنند.
ابراهیمی در اهمیت جایگاه و مقام پرستار تصریح کرد: ازآنجاکه شغل شریف پرستاری نزد خداوند متعال تقربی خاص دارد، کسی که یک‌شب از بیماری پرستاری کند مانند کسی است که از مادر متولد می‌شود و هیچ گناهی ندارد.
وی همچنین توفیق خدمت و پرستاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را توفیقی مضاعف دانست که خداوند روزی پرستاران متعهد قرار داده است.
کد مطلب: 274615