برپایی نمایشگاه «پلاک 40» در فرهنگسرای نیاوران و موزه شهدا
تاریخ انتشار : شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب «پلاک 40» از 8 بهمن در فرهنگسرای نیاوران و از 9 بهمن‌ماه در موزه شهدا افتتاح‌شده و تا 23 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.
برپایی نمایشگاه «پلاک 40» در فرهنگسرای نیاوران و موزه شهدا
 
به گزارش «ایثار»، اسکندر یار نسب در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب با عنوان «پلاک 40» خبر داد و گفت: در آستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هیئت داوران جشنواره بین المللی تجسمی فجر از بین محصولات و تولیدات هنری سازمان‌های مختلف در طول 40 سال گذشته آثار فاخری را انتخاب کرده که مقرر شد این آثار از هنرمندان شاخص کشور در حوزه هنرهای تجسمی طی 40 سال گذشته تحت عنوان نمایشگاه «پلاک 40» در معرض نمایش عمومی قرار گیرد.
وی افزود: این نمایشگاه 8 بهمن‌ماه ساعت 17 با حضور هنرمندان و مسئولین سازمان‌ها در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود و با توجه به نظر هیئت داوران و بررسی آثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره‌های هنرهای تجسمی سال‌های قبل، 40 اثر از 40 هنرمند شاخص کشور مانند کاظم چلیپا، ناصر پلنگی، حبیب صادقی، کیخسرو خروش، جواد حمیدی، ایرج اسکندری و .... انتخاب و به نمایشگاه پلاک 40 در فرهنگسرای نیاوران راه یافته اند.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد همچنین به برگزاری نمایشگاه «پلاک 40» در موزه شهدا نیز اشاره کرد و گفت: هیئت داوران 100 اثر از آثار هنرهای تجسمی را انتخاب کرده بودند که با توجه به اینکه امکان نمایش همه آثار در فرهنگسرای نیاوران وجود نداشت، مقرر شد 60 اثر با عنوان نمایشگاه «پلاک 40» نیز در موزه شهدا از 9 بهمن‌ماه به نمایش گذاشته شود.
وی در پایان گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برنامه‌های متنوعی در کل کشور در نظر گرفته‌شده که 9 بهمن‌ماه در نشست خبری معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اعلام خواهد شد.
گفتنی است نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب «پلاک 40» از 8 بهمن در فرهنگسرای نیاوران و از 9 بهمن‌ماه در موزه شهدا افتتاح‌شده و تا 23 بهمن‌ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

                                                    

 
کد مطلب: 276119