تشکیل کارگروه تدوین دستورالعمل ساماندهی گلزارهای شهدا مبتنی بر رهنمود مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تشکیل کارگروهی برای تدوین دستورالعمل اجرایی ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا مبتنی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری خبر داد.
تشکیل کارگروه تدوین دستورالعمل ساماندهی گلزارهای شهدا مبتنی بر رهنمود مقام معظم رهبری
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه 15 بهمن‌ماه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک دهه مبارک فجر و همچنین تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، با اشاره به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از یکسان‌سازی قبور مطهر شهدا، ضمن تأکید مجدد بر توقف هرگونه عملیات اجرایی مربوط به گلزارهای مطهر شهدا گفت: کارگروهی به‌منظور به‌کارگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص گلزارهای مطهر شهدا و تدوین دستورالعمل اجرایی مربوط به آن با مسئولیت معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد تشکیل شده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: با توجه به گذشت چند دهه از تدفین شهدای دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و فرسایش قبور مطهر آن‌ها نیازمند ساماندهی بخش‌هایی از این مزارها هستیم و البته در اجرای این ساماندهی رضایت کامل خانواده‌ها جلب می‌شود.
معاون رییس جمهور تأکید کرد: طرح‌های مربوط به ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا در کارگروه‌های ساماندهی در استان‌ها به تصویب می‌رسند و اصل مهم در این زمینه جلوگیری از هرگونه یکسان‌سازی قبور مطهر شهدا و حفظ آثار و علائم مرتبط با شهدا و شرایط طبیعی آن‌ها با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از این جلسه پس از استماع گزارش راه‌اندازی سیستم جدید اتوماسیون اداری بنیاد، به ذکر نکاتی در خصوص ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین و هوشمندسازی فعالیت‌های بنیاد پرداخت و بر لزوم ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان بنیاد برای استفاده از این سیستم تأکید کرد.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه در خصوص سامانه برخط ثبت‌نام حج تمتع ایثارگران گفت: طراحی این سامانه در راستای اجرای دولت الکترونیک و بر اساس 4 اصل انجام شده است.
وی افزود: نخستین اصل شفافیت است که با اطلاع‌رسانی مناسب به ایثارگران در این سامانه صورت می‌گیرد. اصل بعدی سرعت است و اصل دیگر دقت است که بر اساس اطلاعات مشمولین افزایش می‌یابد. اصل آخر نیز عدالت است که طبق آن سهمیه‌ها بر اساس عدالت انجام می‌شود.
در ادامه این جلسه سامانه برخط ثبت‌نام حج تمتع ایثارگران رونمایی و نحوه ثبت‌نام و فعالیت آن تشریح شد.
گفتنی است این سامانه در قسمت سامانه خدمات الکترونیک ایثار برای ایثارگران عزیز قابل دسترسی است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 277583
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...