مراسم افتتاح سامانه پایش امنیتی شبکه (SOC)حراست در بنیاد برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
مراسم افتتاح سامانه پایش امنیتی شبکه (SOC) صبح روز سه‌شنبه 16 بهمن‌ماه در دهه فجر انقلاب اسلامی و چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در معاونت فناوری اطلاعات مرکز حراست ساختمان مرکزی بنیاد برگزار شد.
مراسم افتتاح سامانه پایش امنیتی شبکه  (SOC)حراست در بنیاد برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در این مراسم بابیان اینکه در شرایط امروز کشور نیاز به وجود این سامانه احساس می‌شد اظهار داشت: آسیب‌های ناشی از دسیسه‌های دشمنان برای شبکه های خدمات الکترونیکی و فناوری اطلاعات کشور، ما را مجاب می‌کند که این‌گونه سامانه‌ها را برای مقابله با حملات سایبری ایجاد کنیم که امیدواریم بهره‌برداری خوبی از آن صورت گیرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابراز امیدواری از بهره‌برداری مناسب بنیاد از افتتاح این سامانه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران جزو سازمان های پیشرو در ایجاد این سامانه امنیتی است قطعاً راه‌اندازی این سامانه اقدام بسیار مهمی در بنیاد به شمار می‌رود.
میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد نیز در این نشست با اشاره به افضل بودن بنیاد در میان سازمان‌ها به فرموده امام راحل، ابراز امیدواری کرد که با توجه به رویکردهای نوین مرکز حراست قطعا در حوزه فناوری و خدمات نوین نیز بنیاد جایگاه ممتاز خود را حفظ کرده است.
وی افزود: پیش از راه‌اندازی سامانه الکترونیک بنیاد، چندین سال روی این مسئله بحث و بررسی شد تا به سرانجام رسید و اکنون با قاطعیت می‌توان گفت که در 5 سال اخیر رویدادهای بزرگی در حوزه فناوری الکترونیک در بنیاد رخ‌داده که بنیاد را هوشمند کرده است و حراست بنیاد به دلیل وظیفه ذاتی ، با تدوین برنامه‌ها و استفاده از نرم‌افزارهای قوی، اقدامات خوبی انجام داده که افتتاح این سامانه نیز حاصل تلاش همکاران این اداره کل است.
معاون توسعه مدیریت بنیاد با تأکید بر اینکه برابر اعلام مرکز حراست، سامانه پایش امنیتی شبکه (SOC) از قوی‌ترین سامانه‌های موجود کشور است خاطرنشان کرد: قطعاً با هوشمند شدن هر سازمان، ضریب خطا کاهش و سلامت اداری افزایش پیدا می‌کند و در آینده دامنه سامانه های هوشمند توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد و با توجه به تأکیدات رییس بنیاد برای توسعه فناوری الکترونیک بنیاد محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
سجاد قاسمی رییس مرکز حراست بنیاد نیز بابیان اینکه حراست بنیاد جزو سازمان های پیشرو در راه اندازی این سامانه در کشور است اظهار داشت: همکاران حراست به مدت یک سال این سامانه را آزمایش کردند تا کارایی آن را بسنجند و آن را بومی نمایند و تاکنون از طریق این سامانه با تعداد قابل توجهی حملات سایبری مقابله شده است.
سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد، محبوب شهبازی مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد، حجت‌الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد، حجت الله امانی مدیرکل حوزه ریاست، عادل مهری رییس دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، سجاد قاسمی رییس مرکز حراست بنیاد و سایر معاونین و کارکنان این اداره کل در این مراسم حضور داشتند.
گفتنی است، فرایند ایجاد سامانه پایش امنیتی شبکه (SOC) باهدف افرایش سطح امنیت ارتباطات سازمان در 22 اسفندماه 1395 مصادف با سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا در مرکز حراست بنیاد آغاز شد و استقرار آن در بستر ارتباطی کل کشور 18 ماه به طول انجامیده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 277765