مهمانی لاله ها ویژه شهدای ادیان توحیدی برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
شهرری ـ ایرنا ـ مراسم مهمانی لاله ها ویژه غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، با حضور خانواده معظم شهدای ارمنی، کلیمی، زرتشتی و آشوری در گلزار شهدای ارامنه برگزار شد.
مهمانی لاله ها ویژه شهدای ادیان توحیدی برگزار شد
 
به گزارش ایرنا، در این مراسم باشکوه و معنوی که عصر پنجشنبه برگزار شد حضار با حضور در گلزار شهدای ارامنه با نثار گل و قرائت دعای مذهبی و دینی یاد و خاطره شهدای گرانقدر ادیان توحیدی را گرامی داشتند.
در این مراسم که برای سیزدهمین سال پیاپی برگزار می شد از جمعی از خانواده های معظم ادیان توحیدی با اهدای لوح قدردانی شد.
جمعی از مسئولان از جمله نصیری مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ، حسین بحیرایی شهردار منطقه 14، اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و اردشیر خورشید بان رئیس انجمن موبدان در این مراسم حضور داشتند.
اجرای موزیک های انقلابی زنده از سوی گروه موزیک دژبان آجا و اجرای مراسم معنوی و دینی ارامنه و سخنرانی سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه از جمله بخش های این مراسم روحانی بود.

**شهدای انقلاب نقش موثری در تداوم انقلاب دارند
معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: همه شهدای انقلاب نقش موثری در تداوم انقلاب دارند و هیچ تفاوتی در این حوزه بین شهدای ادیان توحید و دیگر ادیان ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد اظهار داشت: امروز آنچه که درایران اسلامی ازآن به عنوان یک سرمایه الهی ازآن یاد می شود درحقیقت همان حماسه های جانبازان، آزادگان و شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس است . 
وی افزود: شهدا آبروی نظام و انقلاب هستند و ولایتمداری و پشتیبانی آنان از ولایت، بزرگترین درس است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی عنوان کرد: امروز در جبهه های مبارزه با باطل و ظلم، مدافعان حرم ادامه دهنده راه رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی هستند.
وی با بیان اینکه توحید و یکتاپرستی نقطه مشترک همه ادیان به شمار می‌رود، گفت: 170 شهید ادیان توحیدی نشانگر اتحاد و یکپارچگی هم ادیان بوده و اینکه در دفاع از کشور همه وارد عرصه می شوند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدای انقلاب اسلامی با اهدای خون خود برای کشور عزت، استقلال و اعتبار خریدند و امروز کشور ایران در عرصه های بین المللی با قدرت حضور می یابد.
1970//6139

انتهای پیام /* 
کد مطلب: 278243
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور