یادواره 426 شهید شهرستان آستانه برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
یادواره سرداران، فرماندهان و ۴۲۶ شهید والامقام شهرستان آستانه برگزار شد
یادواره 426 شهید شهرستان آستانه برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، یادواره سرداران، فرماندهان و ۴۲۶ شهید والامقام شهرستان آستانه همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در ایام الله دهه فجر و ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) با همت بنیاد این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در یادواره ۴۲۶ شهید گلگون کفن شهرستان آستانه اشرفیه، با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهدا باعث شناخت جوانان با آرمان‌های انقلاب می‌شود، تصریح کرد: جوانان و نوجوانان اگر بدانند که برای حفظ این انقلاب و استقلال به‌دست‌آمده چه خون‌هایی ریخته شده است بهتر می‌توانند آرمان‌های انقلاب و امام راحل (ره) را بشناسند.
وی با اشاره به برخی آیات قرآن و بیان اینکه خداوند حقیقت عالم را برای مردم گفته است، گفت: خداوند برای شناخت حقیقت توسط ذهن آن را در قالب مثال بیان کرده تا مردم این حقایق را بشناسند.
دادستان کل کشور یکی از نشانه‌های عظمت دنیا را حکمت خداوند عنوان کرد و افزود: خداوند با آفرینش انسان برای او یک هدف مشخص کرده و راه رسیدن به آن هدف را با دادن عقل به مردم نشان داده است تا مردم به‌ سوی سعادت بروند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به ویژگی بالای انسان در مقایسه با دیگر موجودات گفت: خداوند با دادن عقل و قدرت تصمیم‌گیری انسان را آزاد گذاشته ولی به آن تکلیف کرده تا بهترین راه برای رسیدن به سعادت انتخاب کند.
وی با اذعان به اینکه خداوند پیامبران را برای رسیدن انسان به سعادت فرستاده است، بیان کرد: انسان اگر به درجه بالای کمال دست پیدا کند به مقامی می‌رسد که فرشتگان هم نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند که این مسئله نشان‌دهنده جایگاه ویژه انسان در پیشگاه پروردگار است.
دادستان کل کشور افزود: در قرن چهاردهم حرکت امام خمینی (ره) در راستای هدایت مردم به مسیری که پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) ترسیم کرده بودند، آغاز شد.
وی ادامه داد: آنچه امام راحل (ره) آورد یک صفحه نورانی بود که به ملت نشان داد و مردم عاشقانه دعوت امام را پذیرفتند. در چهل سال قبل و در سال ۱۳۵۷ هجری شمسی این حرکت امام به نتیجه رسید و مردم به پشتیبانی امام راحل (ره) به میدان آمدند و از همان روزهای اول پیروزی انقلاب، تقابل دشمنان با نظام جمهوری اسلامی آغاز شد. 
دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمنان وقتی دیدند نمی‌توانند به نتیجه برسند جنگی را به کشور تحمیل و هشت سال تا توانستند به این ملت ظلم و ستم کردند و هرچه در توان داشتند به میدان آوردند؛ اما شهدا با خون‌های پاک‌ خود از این انقلاب دفاع کرده و اجازه جدایی حتی یک وجب از خاک ایران را به دشمنان ندادند و برای کشور عزت و شرف به ارمغان آوردند.
وی گفت: شهدا چیزی جز اسلام و تحقق احکام نورانی نخواستند و در تبعیت از مرجع تقلیدشان به میدان رفتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 278543