نشست «بررسی قوانین ایثارگری مرتبط با زنان شاهد و ایثارگر» برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۲
نشست «بررسی قوانین ایثارگری مرتبط با زنان شاهد و ایثارگر» با حضور مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد و مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد با حضور جمعی از بانوان شاغل در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
نشست «بررسی قوانین ایثارگری مرتبط با زنان شاهد و ایثارگر» برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، نشست بانوان شاغل در بنیاد با هدف بررسی «قوانین ایثارگری و معضلات زنان ایثارگر نسبت به این قوانین» و «ماده 101 قانون برنامه توسعه ششم» صبح روز شنبه 27 بهمن‌ماه با حضور بهاره کشفی مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد و نرگس جلیلی مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.
مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد در این نشست با اشاره به تعداد بالای نمایندگان مجلس زن در مجلس دهم و توجه دولت دوازدهم به مسائل حوزه زنان اظهار داشت: این نشست باهدف ایجاد کارگروهی برگزارشده تا خلأهای قانونی مرتبط با حوزه زنان شاهد و ایثارگر بررسی و مرتفع شود.
کشفی افزود: خوشبختانه مراحل اجرایی برای پرداخت حقوق به دختران شهدا، جانبازان و آزادگان که شوهر آنها فوت شده با توجه به تلاش های انجام شده و دستور رییس بنیاد آغاز شده است.
مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد همچنین در خصوص ماده 101 برنامه ششم توسعه با محوریت جایگاه زن از نگاه شرعی و قانونی در کشور اظهار داشت: فراکسیون زنان مجلس نشستی در این خصوص با حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران داشت و عملکرد بنیاد را در این خصوص و انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی این سازمان را جویا شد، نهایتاً با توجه به ذهنیت روشن و مثبت ایشان تا پیش از پایان برنامه ششم توسعه فرصت باقی است که این قانون در بنیاد بیش‌ازپیش اجرایی شود.
وی با بیان اینکه برخی واحدها در بنیاد باید توسط بانوان مدیریت شود تصریح کرد: هر مدیری در بنیاد در درجه اول باید نگاه مددکارانه داشته باشد، حضور یک زن به‌عنوان ریاست بیمارستان نیایش برای ما بسیار مایه مباهات است همان‌طور که کارنامه کاری ایشان نیز نشان از توانمندی و قابلیت بالای این بانوی شایسته دارد.
جلیلی مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ریاست بنیاد نیز در این نشست با اشاره به تلاش همه‌جانبه برای انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی اظهار داشت: جلسات متعددی برگزار شده تا فرهنگ‌سازی مناسبی در این خصوص صورت گیرد و از دیدگاه مددکاری و روان‌شناختی ضرورت انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی آشکار شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم این کارگروه در نشست‌های آتی از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر معاونین بنیاد استفاده کند.
گفتنی است در این نشست مسائل مختلفی نظیر بیمه ایثارگران بانوان سرپرست خانوار، تسهیلات مرتبط با بانوان شاهد و ایثارگر، مأموریت آموزشی فرزندان جانبازان، پرداخت حق پرستاری جانبازان به‌حساب همسران آنها و ... موردبررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 279283
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...