داخلی صفحه لرستان خبر
 
همایش «اسوه‌های صبر و پایداری» در لرستان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
معاون مشارکت بانوان اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان از برگزاری همایش «اسوه‌های صبر و مقاومت» هفتم اسفندماه جاری در خرم‌‏آباد خبر داد
همایش «اسوه‌های صبر و پایداری» در لرستان برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» به نقل از خبرگزاری ایکنا روح‌‌انگیز جهان‌افروز، معاون مشارکت بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان یک‎شنبه، پنجم اسفند در جمع خبرنگاران در رابطه‌ با برنامه‌های مشارکت بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در ایام ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) و روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر، از برگزاری همایش «اسوه‌های صبر و مقاومت» در استان خبر داد و گفت: این همایش به‌مناسبت سالروز تولد حضرت فاطمه(س) صبح روز سه‌شنبه، هفتم اسفندماه جاری در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‎آباد برگزار خواهد شد.
وی افزود: ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) در دورانی که اعراب دختران خود را زنده به گور می‌کردند، سر آغاز احیای کرامت انسانی زنان و دختران بود.
جهان‌افروز اضافه کرد: حضرت محمد(ص) برخلاف تفکرات جاهلی آن روز نه تنها وجود دختر را مایه ننگ نمی‌دانست بلکه با احترامی که برای دختر بزرگوار خویش، حضرت فاطمه(س) قائل بودند، جایگاه و مقام زن را در جامعه ارتقاء دادند.
وی با بیان این‌که مادران و همسران شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، تصریح کرد: اگر صبر و تحمل خانواده‌های شهدا و ایثارگران و پیروی از مقام ولایت نبود، انقلاب اسلامی ایران چنین روزهای باشکوهی مانند جشن سالروز چهلمین سال پیروزی انقلاب را به خود نمی‌دید.
معاون مشارکت بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اظهارکرد: تجلیل از مادران و همسران شهدای لرستانی، اجرای مسابقات فرهنگی، مولودی‌خوانی از جمله برنامه‌های همایش اسوه‌های صبر و مقاومت است.
دیدار با مادران و همسران شهدا
همچنین به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن اوایل هفته جاری روح‌انگیز جهان‌افروز، معاون مشارکت بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، ناهید پرویزپور، مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان، مریم سپهوند، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان و برخی از بانوان فعال لرستانی در دوران دفاع مقدس، به دیدار مادر شهید کرم‌خدا دریکوندی و همسر جانباز جلودار دریکوندی، مادر شهید علی‌مردان صیادبیرانوند، مادر شهید علی‌اصغر سلیمان‌زاده، از شهدای لرستانی رفتند.
در این دیدارها که مسئولان پای صحبت‌های صمیمانه خانواده شهدا نشستند، شاه‌زنان میرعباس، مادر شهید کرم‌خدا دریکوندی، اظهارکرد: در دوران جنگ تحمیلی هر چهار پسرم را به جبهه فرستادم، همسایه‌ها به من می‌گفتند با چه دل و جرئتی فرزندانت را به جبهه فرستادی؟ در جواب‌شان می‌گفتم فرزندانم فدای انقلاب و اسلام شوند.
وی به بیان خاطره لحظه شنیدن شهادت فرزندش پرداخت و گفت: شب همراه با خانواده در خانه نشسته بودیم و به تلویزیون نگاه می‌کردیم که ناگهان تصویر پسرم، کرم‌خدا را دیدم که داشت بین هم‌رزمانش غذا پخش می‌کرد، شنیده بودیم که همان شب قرار است عملیات شود، خیلی دلم شور می‌زد، به همسرم گفتم یکی‌ از بچه‌ها شهید می‌شود.
آن شب اصلاً خوابم نگرفت تا این‌که نزدیک‌های صبح زنگ خانه به صدا در آمد، دست و پاهایم لرزید، رفتم در را باز کردم یکی از پسرانم پشت در بود، با نگرانی آمد داخل خانه، رفت بالای سر همسرم و بقیه فرزندانم که در خواب بودند، گفتم چه اتفاقی افتاده؟ سکوت کرد. به او اصرار کردم و گفتم: شیرم حلالت بگو چه اتفاقی افتاده؟ بهرام شهید شده؟ گفت نه کرم‌خدا شهید شده.
یادآور می‌شود، در این دیدارها هدایایی به رسم یاد بود به مادران شهدا اهدا شد و به پاس صبر و استقامت این عزیزان از آن‌ها تجلیل شد.
انتهای پیام//
کد مطلب: 280294