داخلی صفحه کردستان خبر
 
​کتاب «محبت پنهان» و «بمباران شیمیایی بانه» به فیلمنامه تبدیل شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۳
رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به چاپ کتاب «محبت پنهان» خاطرات ۱۳ رزمنده شهرستان بیجار و کتاب «بمباران شیمیایی ۱۵ خرداد ۶۳ بانه» توسط حوزه هنری استان بیان کرد: پیشنهاد می‌شود این کتاب را به اهل فن بسپاریم تا آن را تبدیل به فیلم‌نامه کند.
 
به گزارش ایثار، امین مرادی، رئیس حوزه هنری کردستان در گفت‌‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از زبان هنر در جامعه ترویج پیدا می‌کند.
وی افزود: تجربه برگزاری شب‌های خاطره شهدا و استقبال مردمی از این ویژه برنامه‌ها، گویای این واقعیت است که ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، ضرورت جامعه امروز است.
رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند: «کتاب‌هایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته می‌شود و یا فیلم‌های که تولید می‌شود، فراتر از یک اثر هنری صرف و یا ادبی هستند این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه‌های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت کشور هستند»، اعلام کرد: با توجه به اینکه کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش و شهدای کردستان مظلومانه تر از سایر شهدا هستند؛ لذا تنها با سخنرانی نمی‌توانیم کار انجام داد.
وی با بیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند، بیان کرد: نقش تاثیرگذار و ظرفیت زبان هنر در انتقال مفاهیم به نسل آینده انکارناپذیر است و لازم است پیام شهدا را با استفاده از زبان هنر به نسل آینده منتقل کنیم.
مرادی با اشاره به چاپ کتاب «محبت پنهان» خاطرات ۱۳ رزمنده شهرستان بیجار و کتاب بمباران شیمیایی ۱۵ خرداد ۶۳ بانه توسط حوزه هنری استان عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود این کتاب را به اهل فن بسپاریم تا آن را تبدیل به فیلم‌نامه کند.
وی اعلام کرد: دو برنامه شب خاطره شهید احمد کرمی، شهید محمدامین رحمانی را در طول سال برگزار کردیم که برای مجری هم دیالوگ نوشته شد و خاطرات شهید از زبان خانواده، دوستان و همرزمانشان عنوان شد که مورد استقبال قرار گرفت.
وی در پایان از برگزار شب خاطره حاج میکاییل همه گیلانی در ۲۵ اسفندماه خبر داد و یادآور شد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت روز شهید در این ایام فیلم‌های با موضوع شهدا در سینما بهمن سنندج پخش خواهد شد.
کد مطلب: 282062