داخلی صفحه همدان خبر
 
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران همدان خبر داد:
نرم‌افزار چندرسانه‌اي شهيدان طالبيان، فضلي و حيدري رونمايي مي‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
يادواره شهيد سعيد هادي مقدم و شهيد قهاري در دانشگاه علوم پزشکي و حسينيه امام(ره) برگزار مي‌شود
 
به گزارش ایثار همدان به نقل از خبرگزاری هگمتانه، مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان همدان از برگزاري سالانه 500 يادواره شهدا در استان به صورت مردمي خبر داد و گفت: سه نرم‌افزار چندرسانه‌اي شهيدان طالبيان، هادي فضلي و حاج رسول حيدري رونمايي مي‌شود.
ناصر عارف ظهر ديروز به مناسبت روز گراميداشت شهدا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: يکي از وظايف اصلي بنياد شهيد و امور ايثارگران ارتقاي فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است.
وي با تأکيد بر اينکه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت برعهده رسانه‌هاست البته افراد ديگري هم مي‌توانند در اين زمينه نقش برجسته‌اي داشته باشند خاطرنشان کرد: اگر در جامعه ايثار اجتماعي رونق بگيرد بسياري از مشکلات همچون اختلافات حاد جامعه کاهش مي‌يابد.
عارف يادآور شد: در جامعه کنوني نبايد نقش جوانان ايثارگر در جامعه به فراموشي سپرده شود چراکه بايد نسل‌هاي جديد نسبت به مقام ايثارگران به ديد تکريم و تجليل نگاه کنند.
وي در خصوص برنامه‌هاي روز گراميداشت شهدا هم‌زمان با 22 اسفندماه نيز تصريح کرد: به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از روز 12 بهمن ماه 40 برنامه در اين حوزه تاکنون برگزار شده است.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران همدان با بيان اينکه قرار است در روزهاي آينده يادواره شهيد شاخص نيروي دريايي سعيد هادي مقدم و شهيد قهاري در دانشگاه علوم پزشکي و حسينيه امام(ره) برگزار شود، اضافه کرد: سالانه در استان همدان 500 يادواره به صورت مردمي برگزار مي‌شود.
 عارف در خصوص ديگر برنامه‌هاي روز بزرگداشت شهدا نيز بيان کرد: روز سه‌شنبه همراه با برگزاري يادواره شهيد قهاري از سه نرم‌افزار چندرسانه‌اي شهيدان طالبيان، هادي فضلي و حاج رسول حيدري رونمايي مي‌شود.
وي افزود: اين نرم‌افزارها شامل عکس، دلنوشته، وصيت‌نامه و آثاري در معرفي سيره اين شهيدان است و از ابتداي شروع ساخت اين نرم‌افزارهاي چند رسانه‌اي تاکنون 15 نرم‌افزار موفق به عرضه براي علاقه‌مندان به سيره شهدا شده است.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران همدان در زمينه وضعيت اشتغال خانواده معظم شهدا و ايثارگران با اشاره به اينکه براساس ماده 22 قانون حداقل 25 درصد سهميه اشتغال متعلق به خانواده معزز شهداست گفت: تاکنون 3 هزار و 400 نفر ثبت‌نام کننده جوياي کار داريم که اغلب داراي تحصيلات عاليه هستند.
عارف با بيان اينکه سهميه اعتبار اشتغال روستايي 22 ميليارد و 500 ميليون تومان بوده است اظهار کرد: اين اعتبارات در قالب پرداخت وام از طريق صندوق اشتغال و کارآفريني بنياد شهيد و پرداخت وام‌هايي از منابع داخلي است.
وي در خصوص آخرين وضعيت ساماندهي گلزار شهداي استان گفت: در استان همدان 693 گلزار شهيد وجود دارد که 44 گلزار شهري و 649 گلزار روستايي است.
عارف افزود: در مجموع در گلزارهاي شهري 4 هزار و 442 مزار و 2 هزار و 980 مزار مطهر نيز در گلزارهاي روستايي وجود دارد.
وي ادامه داد: در مجموع 7 هزار و 422 مزار مطهر و 693 گلزار شهيد در استان داريم که همه ساماندهي شده و تاکنون در استان 443 شهيد مفقود‌الاثر شناسايي شده است.
وي در زمينه تعيين کميسيون پزشکي جانبازان و مجروحان جنگي نيز تصريح کرد: در بنياد شهيد و امور ايثارگران استان هرساله چندين کميسيون پزشکي برگزار مي‌شود و امسال نيز پنج کميسيون براي يک‌هزار و 230 جانباز برگزار شد تا تناسب مجروحيت آنها تعيين درصد شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282621