جاودانگی راه شهدا در عمل به وصیت‌نامه آن‌ها است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۳
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز در گرامیداشت «روز شهید» گفت: بهترین راه پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا شناخت این بزرگواران و عمل به وصیت‌نامه آن‌ها است.
جاودانگی راه شهدا در عمل به وصیت‌نامه آن‌ها است
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آئین گرامیداشت روز شهید و سالروز تأسیس بنیاد شهید تصریح کرد: زنده نگه‌داشتن نام و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با ادامه دادن راه آن عزیزان امکان‌پذیر خواهد بود.
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز با تأکید بر اینکه بهترین راه پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا شناخت این بزرگواران و عمل به وصیت‌نامه آن‌هاست است، افزود: باید در تمام‌روزها نام شهدا زنده و جاودان باشد و گرامیداشت این بزرگواران تنها در روز شهید و ایام خاص اگرچه لازم و ضروری است، اما کفایت نمی‌کند.
وی با بیان اینکه لازمه شناخت ارزش‌های نظام و انقلاب ادامه دادن راه شهدا و به‌ویژه شناخت سیره و سبک زندگی و عمل به وصیت‌نامه آن‌ها است افزود: شهید مهدی باکری در وصیت خود می‌گوید «خدا مرا پاکیزه بپذیر»، درک همین نکته راه رستگاری را به انسان نشان می‌دهد.
امام‌جمعه تبریز تصریح کرد: عزت و افتخار نظام به برکت خون شهداست و اگر امروز مسئولان بااقتدار در محافل بین‌المللی صحبت می‌کنند و از حیثیت، عزت و شرف کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند به برکت همین شهدا است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم در ادامه بیان کرد: نباید بگذاریم خون شهدا هدر برود، بایستی تمام اعمال ما در پایداری خون شهدا به‌گونه‌ای باشد که شهدا از ما راضی باشند.
وی با بیان اینکه: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور مسئولان باید با دقت عمل بیشتری رفتار کنند و پاسخگوی درخواست‌های به‌حق مردم باشند تا دشمن از این مسائل سوءاستفاده نکند افزود: تقدیم قریب به 10 هزار شهید در خطه آذربایجان‌شرقی، نشان از ایثار و دین‌داری و انقلابی بودن مردم دارد لذا دین بزرگی  بر گردن مردم و مسئولان ذی‌ربط است تا در انجام امورات خود کوتاهی نکنند.
نماینده ولی‌فقیه عنوان کرد: مقام معظم رهبری در مراسم 29 بهمن بر گرامیداشت و پاسداشت شهدا به‌عنوان وظیفه‌ای عمومی و همگانی تأکید کردند.
وی افزود باید با توجه بیشتری به مسائل و مشکلات پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا رسیدگی شود و تکریم و تعظیم این عزیزان در اولویت باشد.
وی در خاتمه افزود: ساماندهی گلزار شهدا بر اساس نظر مقام معظم رهبری عمل شده است و بعدازاین نیز بر اساس نظر معظم له ادامه خواهد یافت تا خانواده‌های معظم شهدا یادگارهای شهیدانشان را در جوار مزارها قرار دهند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 283160
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...