داخلی صفحه ایلام خبر
 
مروری بر زندگینامه و وصیت نامه «شهید جلال فرهادی»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵
با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ، حضرت امام خمینی (ره)، پس از گدراندن دوره های فراوان در سپاه به صف رزمندگان اسلام پیوست و روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید...
مروری بر زندگینامه و وصیت نامه «شهید جلال فرهادی»
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید جلال فرهادی در سال ۱۳۴۴ در روستای داربید از توابع شهرستان بدره، در خانواده ای مذهبی و مستضعف چشم به جهان گشود.
خانواده اش بعدها به میمه مهاجرت کردند. وی با عشق و علاقه فراوان به تحصیل علم و دانش بر مشکلات روزمره فائق آمد و  با پشتکار خود موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. جلال در تلاش و کوشش وکمک به خانواده هرگز خستگی را نمی شناخت. 
علاقه فراوانی به انقلاب  اسلامی  وامام خمینی (ره) باعث شد که دوران خدمتش رادر سپاه پاسداران سپری نماید و از طریق پایگاه مالک اشتر به لشکر 27 رسول الله اعزام شد .
با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ، حضرت امام خمینی (ره)، پس از گدراندن دوره های فراوان در سپاه به صف رزمندگان اسلام پیوست و روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید
وی در عملیات های والفجر، عاشورا در آب های مجنون رشادت های فراوانی از خود نشان داد. او با شنیدن خبر شهادت همرزمش سردار شهید صالح میری، خود را به مراسم  تشییع و تدفین وی رساند و مجدداً به لشکر اعزام و در منطقه عملیاتی جنوب حضور یافت.
سرانجام این شهید معظم پس از دلاوری ها و رشادت های درخشان در دفاع از میهن اسلامی، در بیست و دوم اردیبهشت ماه ۱۳۶۶ در جزیره تبور در جنوب به خیل شهیدان کربلا پیوست. 
مزار مطهر ایشان در گلزار شهدای شهرستان بدره قرار دارد.
قسمتی از وصیت نامه شهید جلال فرهادی
- به پدر و مادرم سفارش می کنم که اگر من شهید شدم مبادا در شهادت من به خودتان ناراحتی و اضطراب راه بدهید، چرا که ما در این راه که می رویم هدفی خاص داریم و پیشرو مت در این سفر حضرت سیدالشهداء بوده است. توصیه می کنم که بعد از شهادت من برای طول عمر امام امت و استمرار نظام اسلامیمان دعا کنند و پشت سر امام در مقابل دشمنان دین ومیهن بایستند.
- خدایا ما از توئیم و همه عالم از توست و ما را با جلب رضایت خودت بپذیر

- خدایا تو شاهد باش که ما در راه تحقق دین تو از جانمان گذشتیم و اگر هزار جان می داشتیم و هزار مرتبه کشته می شدیم باز خود را در راه تو قربانی می کردم.

- وصیت من به دوستانم این است که به راه امام و شهیدان تداوم بخشند و پاسداران حقیقی اسلام راستین باشند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 288781