ضرورت ارائه خدمات ورزشی دستگاه‌ها به ایثارگران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بسیاری از دستگاه‌ها، با واگذاری مجموعه‌های ورزشی خود به بخش خصوصی، باعث کاهش تخصیص سهمیه به ایثارگران شده‌اند اما می‌توان از این دستگاه‌ها خواست در قالب قرارداد با پیمانکار، سهم و تخفیف ایثارگران را پیش بینی کنند.
ضرورت ارائه خدمات ورزشی دستگاه‌ها به ایثارگران
 
به گزارش «ایثار» نشست هم‌اندیشی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرکل و روسای ادارات ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با محوریت بررسی فعالیت‌ها، اقدامات و انتظارات موجود در حوزه‌های فرهنگی و هنری، روز چهارشنبه اول خرداد برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های اداره کل ورزشی و اردویی بنیاد در سال گذشته بر اجرای منظم برنامه‌های ورزشی و اردویی ایثارگران در سال جدید تأکید کرد و گفت: برای عملیاتی کردن برنامه‌ها، سندی با رویکرد سلامت و نشاط تهیه شده است. مسئله سیاست سلامت و نشاط با تأکید بر اصول روانشناسی مثبت‌نگر در طراحی برنامه‌ها مورد توجه است تا فعالیت‌ها با کیفیت بهتر و بیشتری اجرا شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد ضمن اشاره به محدودیت‌های بودجه‌ای در کشور، افزود: با وجود کمبودهایی که در حوزه اعتیارات وجود دارد، باید تلاش کنیم عدالت را در این حوزه به ویژه برای گروه‌های در معرض آسیب و نیازمند خدمت ورزشی، سیاحتی و زیارتی اجرا کنیم. از نظر اقلیمی برخی از استان‌ها آب و هوای مناسبی ندارند و به همین جهت باید تلاش کنیم، ایثارگران حتی برای مدت محدود، از فضای بد آب و هوایی با اجرای برنامه‌های اردویی دور باشند.
وی بر ثبت و ضبط خدمات ارائه شده توسط اداره کل ورزشی و اردویی بنیاد تأکید کرد و گفت: خدماتی که به ایثارگران عزیز ارائه می‌شود باید در سیستم سجایا ثبت شود تا مشخص کنیم به چه افرادی از جامعه هدف خدمات ارائه داده‌ایم و این موضوع در ارزیابی‌‌ها نیز قابل استفاده و تحلیل خواهد بود.
حجت ‌الاسلام کاویانی راد با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر برای ارائه خدمات به ایثارگران، تصریح کرد: نخستین و مهم‌ترین مأموریت سازمان سیاحتی کوثر، پشتیبانی و ارائه خدمات فرهنگی به ایثارگران است و تلاش داریم با تعامل و همدلی این ظرفیت را به حداکثر برسانیم تا ایثارگران از این ظرفیت استفاده کنند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به موضوع ماده 72 قانون خدمات جامع خدمات ایثارگران اشاره کرد و گفت: بسیاری از دستگاه‌ها با واگذاری مجموعه‌های ورزشی خود به بخش خصوصی، باعث کاهش تخصیص سهمیه به ایثارگران شده‌اند اما می‌توان از این دستگاه‌ها خواست در قالب قرارداد با پیمانکار، سهم و تخفیف ایثارگران را پیش‌بینی کنند.
وی در پایان بر ضرورت ارتباط با ایثارگران ورزشکار تأکید کرد و اظهار داشت: ارتباط مستمر با ورزشکاران ایثارگر پیشکسوت اهمیت بیشتری دارد. همچنین می‌توان ضمن تجلیل و تکریم از پیشکسوتان ایثارگر در حوزه ورزش، با همکاری فدراسیون‌ها از این عزیزان در زمینه‌های داوری و مربی‌گری استفاده کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 290030