سوم خرداد نتیجه مقاومت دلیرمردان است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: فتح خرمشهر در حالی اتفاق افتاد که بزرگترین منطقه تحت اشغال دشمن بود و بیش از 22 هزار رزمنده با مقاومت شبانه روزی توانستند بخشی از خاک ایران اسلامی را از دشمن پس بگیرند و پاسخی محکم به یاوه گویان متجاوز دهند.
سوم خرداد نتیجه مقاومت دلیرمردان است
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام حسین معصومی به مناسبت سوم خرداد،  سالروز فتح خرمشهر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اصل پایان دادن به نظام 2500 ساله ظلم شاهنشاهی به مردم بوده است، و مردم ایران به صورت رسمی ارزش های جدیدی را به پا کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: دفاع از استقلال، تمامیت سرزمین، شرف و به ویژه اندیشه ها و باورهای ملت ها سخت ترین گردنه هایی است که مردم ایران با غرور بسیار از آن عبور کردند و واقعه افتخارآفرین سوم خرداد برگ زرینی است که مردم ولایتمدار با خون خود آن را خلق کردند.
وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی، از نقطه عطف تاریخ معاصر ایران به شمار می رود، افزود: فتح خرمشهر در حالی اتفاق افتاد که بزرگترین وسعت منطقه از اهواز تا خرمشهر که مساحتی حدود شش هزار متر مربع را شامل می شد و تحت اشغال دشمن بود، صدامیان پس از ۱۹ ماه اشغال خرمشهر قهرمان با 16هزارو 500 کشته و ۱۹ هزار اسیر پا به فرار گذاشتند.
حجت الاسلام معصومی در خصوص شهدای این عملیات گفت: 22 هزار و 500 رزمنده برای آزادی یک شهر مبارزه شبانه روزی کردند که از این تعداد در25 روز عملیات طی چهار مرحله، پنج هزارو 553 نفر شهید و 17هزار نفر مجروح شدند که یک هزار و 86 نفر نیروی ارتشی و مابقی از نیروهای سپاه پاسداران و بسیجیان بودند.
وی در خصوص شهدای خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی از ابتدای انقلاب تا به امروز بیش از 17 هزارو 220 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که از این تعداد یک هزارو 56 شهید متعلق به فتح خرمشهر یعنی از 10اردیبهشت تا سوم خرداد 1361 می باشد که این نشان از حضور پر رنگ مردم خراسان رضوی در دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: خرمشهر با خون شهدا آزاد شد و حوادث این شهر در سوم خرداد، جهانیان را به حیرت واداشت. پس از این فتح بزرگ، موازنه نظامی در منطقه تغییر کرد و کسانی که به صدام کمک می کردند به خود آمدند که ایرانیان هرگز از آرمان های خود دست نخواهند کشید، این یک درس بسیار بزرگ برای همه یاوه گویان است که بدانند ایرانیان در مقابل هر گونه تجاوز پاسخ محکمی خواهند داد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 290214