بیانیه دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت سوم خرداد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴
دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی بیانیه‌ای صادر کرد.
بیانیه دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت سوم خرداد
 
به گزارش «ایثار»، متن بیانیه دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی به شرح زیر است:
روز سوم خرداد، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان ارتش اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان، خمینی کبیر (ره) است که فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال 1361، پیدایش وضعیت نوینی را در صحنه سیاسی ـ نظامی جنگ تحمیلی هشت ساله و تحولات منطقه رقم زد و آمریکا و قدرت‌های حامی صدام و رژیم بعثی ـ صهیونیستی عراق را هراسناک و هدف‌گذاری‌های آنان را در جنگ با چالش‌های جدی روبه‌رو ساخت.
بی‌تردید آزادسازی خرمشهر یک فصل به‌یادماندنی از حماسه‌آفرینی مردانی است که با اتکا به قدرت الهی پای به عرصه جهاد نهادند و با نمایش ایمان پولادین خود که بر گرفته از تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) است، حماسه‌ای جاوید را رقم زدند که تمامی قدرتمندان متکبر و مغرور جهان را به حیرت وا داشتند.
امروز نیز هوشیاری نیروهای مسلح و فرزندان این مرز و بوم به رهبری و زعامت رهبر فرزانه انقلاب توطئه‌های قدرت‌های استکباری به‌ویژه آمریکای جنایتکار علیه ایران اسلامی را نقش بر آب کرده و در سایه وحدت و یکدلی، آحاد مدافعان میهن اسلامی و ملت قهرمان ایران چون فولاد آبدیده در برابر تمامی زیاده خواهان چون دژی استوار ایستاده تا همچون گذشته حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای گران‌بهای آن از تجاوز اهریمنان مصون بماند.
نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به نمایندگی از جامعه بزرگ شاهد و ایثارگر کشور، سالروز آزادسازی خرمشهر عزیز و روز مقاومت، ایثار و پیروزی را به فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و ملت شریف ایران اسلامی به ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت گفته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این عملیات بزرگ را گرامی می‌دارند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 290549
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...