داخلی صفحه بوشهر خبر
 
شهیدی که روز تولد و شهادتش عید فطر بود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶
شهید حسین ربیعی در شب عید فطر متولد و در 31 تیرماه سال 61 و در شب عید فطر به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهیدی که روز تولد و شهادتش عید فطر بود
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از فارس؛ دوران دفاع مقدس طلایی‌ترین دوره در تاریخ چهل‌ساله انقلاب اسلامی ایران است و علی‌رغم اینکه کتاب‌های زیادی از خاطرات رزمندگان و شهدا در این زمینه نگاشته شده است اما همچنان ناگفته‌های زیادی از جنگ هشت‌ساله باقی‌مانده است.
شهدای عزیز ایران‌زمین به‌عنوان اسطوره‌های جوانمردی و فداکاری تا پای جان برای دفاع از کیان اسلام و نظام اسلامی ازخودگذشتگی و جان‌فشانی کردند و گاه با مرور زندگی آن‌ها به نکات جالب و زیبایی برمی‌خوریم.
دهم شهریورماه سال 43 خورشیدی مصادف با شب عید فطر بود و مردم روستای "گزنگ" خود را برای روز عید و دیدوبازدیدهای این روز آماده می‌کردند، زن که درد زایمان او را فراگرفته بی‌قراری می‌کند، پس از ساعاتی صدای گریه نوزادی در فضای روستا می‌پیچد، حاج حیدر خوشحال از تولد پسرش در پوست خود نمی‌گنجد و ازآنجایی‌که ارادت خاصی به ارباب بی کفنش حسین بن علی (ع) داشت، او را حسین نام نهاد.
حسین دوران طفولیت و دوره ابتدایی را با موفقیت می‌گذراند؛ سختی‌های روزگار و فقر و نداری خانواده‌اش را مجبور می‌کند تا راهی شهر دیر شوند و دراین‌بین حسین هم فضای جدیدی را تجربه می‌کند.
وی پس از اتمام دوره ابتدایی، مقطع راهنمایی را نیز به پایان می‌رساند و در سال اول دبیرستان در سن 18 سالگی به عشق جبهه و دفاع از اسلام، سنگر درس را ترک کرده و تصمیم می‌گیرد به ندای خمینی کبیر و ولی زمانش لبیک گفته و راهی جبهه شود تا کلاس درس بزرگ‌تر و مهم‌تری را تجربه کند.
 پس از مدتی حاج حیدر که دل‌تنگ حسین شده است به دیدارش می‌شتابد و از پسرش می‌خواهد تا برای دیدار خانواده، چند روزی را به دیر بیاید، اما او در پاسخ می‌گوید آیا درحالی‌که اسلام عزیز، این‌گونه مورد هجوم دشمنان واقع‌شده است سزاوار است من جبهه را ترک کنم و چون عاشق سید و سالار شهیدان بود به پدرش سفارش می‌کند مراسم عزاداری امام حسین (ع) را باشکوه برگزار کند زیرا ایام عاشورای حسینی از سوی پدر مراسم روضه و مرثیه‌خوانی برگزار می‌شد.
حسین وقتی خبر عملیات رمضان را می‌شنود از رفتن به مرخصی امتناع کرده و راهی اهواز می‌شود و برای شروع عملیات لحظه‌شماری می‌کند؛ در گردان خط‌شکن سازمان‌دهی شده و در آن عملیات درحالی‌که تانک دشمن را مورد هدف گلوله آرپی‌جی قرار داده و شکار می‌کند، هم‌زمان با شلیک آن به مورد هدف گلوله مستقیم کالیبر 50 قرار گرفت و در 31 تیرماه سال 61 در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردد تا به آرزوی دیرینه خود برسد.
پیکر این شهید والامقام در جنت‌الشهدای شهرستان دیر و در جوار امامزاده شاه ابوالقاسم به خاک سپرده شد.
وصیت‌نامه شهید
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود به سرور آزادگان، حسین بن علی (ع) که مکتب سرخ شهادت را به ما آموخت و با سلام به رهبر عالی‌قدر انقلاب، امام خمینی و با سلام بر پدر و مادر عزیز و ارجمندم.
هنگامی‌که وصیت‌نامه خود را می‌نویسم یک‌شور و هیجانی سخت در خود احساس می‌کنم و ندای عجیبی هرلحظه مرا به خود می‌آورد که تا کی بنشینم و جسدهای پاره‌پاره عزیزان را مشاهده کنم.
من اینک آماده رفتن به جبهه حق علیه باطل هستم. به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان، خمینی بت‌شکن لبیک گفته و عازم جبهه جنگم و از مردم شهیدپرور دیر تقاضا دارم که به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان لبیک گفته و به جبهه‌ها رهسپار گردند و از دستاوردهای انقلاب، به‌خوبی حراست کنند و مبادا امام امت، این قلب تپنده ملت را تنها بگذارند و پیام خون من و هزاران شهید دیگر این است که تا آخرین قطره خونی که در بدن دارید از انقلاب و دستاوردهای انقلاب و میهن عزیزم ایران دفاع کنید و از کشته شدن نهراسید که دست الهی همراه و پشتیبان شماست.
اگر به یاری الله، شهادت نصیب من شد ای پدر و ای مادر عزیز و مهربانم می‌دانم شما خیلی زحمت کشیدید، مرا بزرگ کردید و مادر جان تو از شیره جانت شیرم دادی و به امید این‌که در پیری عصایت را بگیرم ولی مادر جان و پدر جان، من که به این آرزوی دیرینه خود رسیدم و از شما تقاضای عاجزانه دارم که مرا ببخشید و مرا عفو کنید، چون خیلی شمارا اذیت کردم و حرف‌های شمارا نادیده گرفتم، برای رضای خدا و آرامش روحم مرا ببخشید.
من از تمام برادران، دوستان و اقوام که از من ناراحتی و یا بدرفتاری دیده‌اند تقاضای عاجزانه دارم مرا ببخشند.
پدر جان و مادر جان، بعد از من برادران را طوری تربیت کنید که در جامعه الگو باشند.
خداحافظ پدر جان، خداحافظ مادر جان، خداحافظ برادرانم.
پس از مرگم ز راه دوستداری
بکن جانا به قبرستان گذاری
مزارم جستجو کن زان میانه
ببین بر تربتم این را نشانه
باید از این خواب خوش بیدار شد
سوی منزل با رفیقان یار شد
مادر جان رفیقان را رسان از من سلامی
بگو اگر شب‌های جمعه می‌توانند برایم سوره قرآن بخوانند
خداحافظ. خداحافظ.
والسلام
مرا در امامزاده ابوالقاسم دفن نمایید.
اعزامی از دیر-حسین ربیعی
انتهای پیام/
کد مطلب: 291876