داخلی صفحه کردستان خبر
 
شناسایی ۲۲ شهید حوزه سلامت در کردستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای برگزاری اجلاسیه جامع پزشکی ۲۲ شهید حوزه سلامت شناسایی شده که ۲۱ نفر از آن‌ها در حوزه علوم پزشکی و یک نفر در حوزه هلال احمر شهید شده است.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایکنا از کردستان، وحید یوسفی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی که به منظور اطلاع‌رسانی از برگزاری اجلاسیه شهدای جامع علوم پزشکی استان امروز، ۲۰ خردادماه در دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، با اشاره به گفته مقام معظم رهبری که شهدای استان کردستان شهیدان مظلومی هستند، اظهار کرد: شهدای حوزه سلامت نیز نسبت به شهدای دیگر مظلوم‌تر هستند چرا که بدون سلاح و در هنگام خدمت و کمک‌رسانی به رزمندگان جان خود را از دست دادند.
وی افزود: خدماتی که شهدای حوزه پزشکی در بیمارستان‌های صحرایی در دوران جنگ انجام دادند فوق العاده ارزشمند و افتخار آمیز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با وجود امکانات محدود در دوران جنگ، اما تیم پزشکی در حوزه‌های مختلف از جمله پرستاری، بهیاری و کمک‌رسانی و خدماتی که انجام دادند، توانستند هر کدام به تنهایی جان بیش از ۳۰ نفر را نجات دهند.
وی عنوان کرد: اگر خدمت‌رسانی درست اتفاق بیفتد می‌توان جان‌ها را نجات داد در واقع تیم پزشکی در دوران جنگ توانستند به خوبی خدمات رسانی کنند که در این راستا امروز ما مدیون این پزشکان شهید هستیم.
یوسفی‌نژاد ، با اشاره به اینکه اجلاسیه جامع پزشکی در روز ۲۱ خردادماه در دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد، ذکر کرد: رونمایی از تندیس شهید عرب زاده، نمایشگاه دستاوردهای رزمندگان در دوران انقلاب، تجلیل از خانواده‌های شهیدان، سخنرانی مسئولان کشوری و استانی و همچنین مهمانان ویژه از اهم برنامه‌های اجلاسیه جامع پزشکی است.
وی ادامه داد: در راستای برگزاری اجلاسیه جامع پزشکی ۲۲ شهید حوزه سلامت شناسایی شده که ۲۱ نفر از آن‌ها در حوزه علوم پزشکی و یک نفر در حوزه هلال احمر شهید شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: هدف اصلی در برگزاری این مراسم این است که فراموش نکنیم که چه اتفاقاتی در دوران جنگ افتاده که ما امروز در آرامش و آسایش زندگی می‌کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، یادآور شد: قدردانی از خانواده‌های شهدا یکی دیگر از اهداف برگزاری اجلاسیه است که آنها نیز احساس نکند که جامعه خدمات شهیدانشان را فراموش کرده است.
 
کد مطلب: 292309