اعلام آمادگی مرکز دانش‌پژوهان برای حمایت همه جانبه از تشکل‌های شاهد و ایثارگر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از آمادگی این اداره کل برای حمایت همه‌جانبه از تشکل‌های شاهد و ایثارگر در عرصه‌های مختلف خبر داد.
اعلام آمادگی مرکز دانش‌پژوهان برای حمایت همه جانبه از تشکل‌های شاهد و ایثارگر
 
به گزارش «ایثار»، عادل مهری در دیدار با اعضای تشکل دفاع از قربانیان تروریسم ضمن خیرمقدم به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره گفت: در حال حاضر 58 تشکل در تهران و بیش از 60 تشکل نیز در استان‌ها فعالیت می‌کنند.
وی در مورد حمایت‌های قانونی از تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: اداره کل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر آمادگی دارد زمینه ثبت قانونی این تشکل‌ها را فراهم کرده و با پشتیبانی از آن‌ها زمینه‌های فعالیت مستمر آن‌ها را مهیا کند.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به معرفی نخبگان شاهد و ایثارگر برای مدیریت امور اجرایی کشور افزود: تشکل‌های شاهد و ایثارگر همان‌گونه که رییس بنیاد شهید و امور ایثاگران همواره تاکید داشته است،  می‌توانند به‌عنوان اتاق فکر و مجری فعالیت‌های بنیاد نیز ایفای نقش کنند.
مهری عزت جمهوری اسلامی ایران را مرهون ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران گران‌قدر دانست و تأکید کرد: اگر امروز ایران اسلامی در جهان سربلند و سرافراز است، به خاطر جان‌فشانی و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران است که جانانه از ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص)، نظام و کشور اسلامی ایران دفاع کردند.
در این دیدار «منصوره کرمی» همسر شهید هسته‌ای «علی محمدی» و «غلامی» از اعضای تشکل دفاع از قربانیان تروریسم به ارائه گزارشی از روند شکل‌گیری این تشکل و برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های سالانه خود پرداختند.
در ادامه اعضای تشکل حاضر در جلسه نیز ضمن معرفی نقطه نظرات، پیشنهادات خود را در خصوص بهبود ارتباط دوسویه، توانمندسازی تشکل‌ها و حمایت مستمر بنیاد از تشکل‌های شاهد و ایثارگر ارائه دادند.
در پایان این نشست پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مطالب مطروحه مقرر شد ضمن اولویت‌بندی فعالیت‌ها، به‌روزرسانی بانک اطلاعات قربانیان ترور و حضور پررنگ در مجامع بین‌المللی با قوت هر چه بیشتر صورت گیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 292840