شهدا چراغ راه هدایت هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تصريح كرد: با وجود شهدا كه چراغ راه بودند، ايمان داريم هيچ گاه راه درست را گم نخواهيم كرد و به مسير خود ادامه خواهيم داد و امروز هم هيچ قدرتی در دنيا نخواهد توانست به آرمان‌های ايران اسلامی خدشه‌ای وارد كند.
شهدا چراغ راه هدایت هستند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی سه شنبه 28 خرداد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور در دو روستای شیلگان و حصار منطقه لطف‌آباد مرز مشترك ايران و تركمنستان با خانواده شهيدان «سید محمود موسوی شیلگانی»، «علی اصغر طاهری»، «نادر ماهی حسین آبادی»، «علی اکبر مقدسی» و خانواده جانباز متوفی «اسماعیل اصفهانی» ديدار كرد. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: وقتی در روستاهای دور افتاده و مرزی به حضور خانواده شهدا و ايثارگران می‌رسيم احساس غرور و افتخار سراسر وجودمان را فرا می‌گيرد، از اين جهت كه شاهد هستيم از دورترين مكان و در مرز ميان دو كشور، جوانانی خدایی و با تقوا برای آرمان‌هايشان در جبهه‌های حق عليه باطل حاضر شدند و اجازه هيچ تجاوزی را به دشمن ندادند. 
وی تصريح كرد: با وجود شهدا كه چراغ راه بودند، ايمان داريم هيچ گاه راه درست را گم نخواهيم كرد و به مسير خود ادامه خواهيم داد و امروز هم هيچ قدرتی در دنيا نخواهد توانست به آرمان هاي ايران اسلامی خدشه ای وارد كند.
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی باحضور در منزل جانباز «محمد نوروزی» و خانواده جانباز متوفی «نقی مظفری خاکستر» در شهر درگز از فداکاری این اسوه های صبر و ایثار تجلیل کرد.
در این دیدارها رییس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگز و بخشدار بخش لطف آباد نیز حضور داشتند.
شهیدان سیدمحمود موسوی، علی اصغر طاهری، نادر ماهی حسین آبادی و علی اکبر مقدسی در 20 آبان 1345، يكم مرداد 1347 و سوم دی 1342 چشم به جهان گشودند و در 12 تیر 1362 کردستان، 16 خرداد 1367 سومار، چهارم اردیبهشت 1362 خرمشهر و 22 تیر 1366 مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
جانبازان محمد نوروزی، نقی مظفری و اسماعيل اصفهانی در 16 اسفند 1364 فاو، 18 بهمن 1361 پاوه و 14 فروردین 1363 در کامیاران به مقام رفیع جانبازی نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان درگز 366 شهید، 760 جانباز و 35 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 293361