​مشاور استاندار خراسان رضوی
کارآفرینی راه حل بیکاری فرزندان ایثارگر درگزی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
مشاور استاندار خراسان رضوی در امورایثارگران گفت: شهرستان درگز 121 فرزند ایثارگر بیکار دارد که با توجه به عدم استخدام در دستگاه های اجرایی، کارآفرینی بهترین فرصت جذب اشتغال است.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حسن فتحی نیا سه شنبه 28 خرداد در جلسه شورای هماهنگی امورایثارگران که در سومین دور سفر شهرستانی مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به درگز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: در حال حاضر ایجاد اشتعال و بهسازی گلزار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه از مهمترین برنامه های بنیاد شهید وامور ایثارگران است.
مشاور استاندار خراسان رضوی افزود: خدمت به جامعه ایثارگری کمک به ارتقاء منزلت وجایگاه آنان در جامعه خواهد بود واین روند در حقیقت زمینه ساز امنیت ملی را در پی دارد.
وی به تاکید استاندار خراسان رضوی در خصوص اشتغال جامعه ایثارگری اشاره کرد و گفت: استاندار، مدیرکل بنیاد و اینجانب را مامور کرده تا به صورت ویژه به موضوع اشتغال جامعه ایثارگری رسیدگی کنیم. 
مشاور استاندار خراسان رضوی درامورایثارگران افزود: آمار کامل متقاضیان شغل در جامعه ایثارگری به ده هزار نفر می رسد که اولویت اول را فرزندان شهدا و جانبازان بالای 25 رصد قرار داده ایم.
وی به تاکید استاندار بر موضوع اقتصاد و اشتغال اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم این تعداد را با  آزمون و استخدامی ها و ذائقه فرزندان پاسخ بدهیم شاید طی چندین سال هم نتوانیم، اما باید فرزندان ایثارگران را به سوی کارآفرینی سوق دهیم.
فتحی نیا به ترمیم و بهسازی گلزار شهدا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه درگز متناسب به تعهدی که داشته خیلی بهتر عمل کرده، و در سطح استانی نسبت به شهرستان های دیگر موفق بوده، و این قابل تحسین است اما باید ترمیم و بهسازی گلزار شهدا به صورت کامال تا پایان سال تمام شود.
وی مطالبات ایثارگران در حوزه درمان را به حق دانست و بر رفع  مشکلات موجود و نواقص تاکید کرد.
در این جلسه، پیر فلک رییس اداره کار وامور اشتعال درگز گفت: بزرگترین مشکلات فرزندان ایثارگران، نداشتن مهارت و مدرک فنی حرفه ای است اما در زمینه مشاعل خانگی مشکلی وجود ندارد وآماده هر گونه همکاری با بنیاد شهید وامورایثارگران درگز هستیم.
گلچین بخشدار مرکزی درگز نیز مشکل برق گلزار شهدای روستا ها را یاد آور شد و خواستار تامین اعتبار برای برق رسانی به این پروژه به خصوص روستای تاج الدین که بیشترین شهدا را دارد اقدامات لازم انجام شود.
انتهای پیام/


نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضوی

کلمات کليدی: ایثار رضوی، درگز، سفر شهرستانی، خراسان رضوی،
کد مطلب: 293419