شهدا با اهدای خون خود از کشور حفاظت کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
استاندار خراسان رضوی گفت: شهدا در هشت سال دفاع مقدس با اهدای خون خود کشور را در برابر توطئه‌های دشمنان حفاظت کردند و اگر کشور در اوج اقتدار است مرهون رشادت‌های آنها است.
شهدا با اهدای خون خود از کشور حفاظت کردند
 
به گزارش «ایثار»، علیرضا رزم حسینی در ادامه سفر شهرستانی در بدو ورود به کاشمر به گلزار شهدای امامزاده سیدحمزه(ع) رفت به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.
استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: شهدا در هشت سال دفاع مقدس با اهدای خون خود کشور را در برابر توطئه‌های دشمنان حفاظت کردند و اگر کشور در اوج اقتدار است مرهون رشادت‌های آنها است. 
وی تاکید کرد: امروز وظیفه همه مسوولان است تا در مسیر شهدا حرکت کنند زیرا مسوولان میزها و جایگاهی که در آن قرار دارند را مدیون شهدا هستند.
گفتنی است شهرستان کاشمر 654 شهید، 1821 جانباز و 117 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

شهدا چراغ راه هدایت هستند
حجت الاسلام حسین معصومی سه شنبه 4 خرداد در ادامه سفرهای شهرستانی به دورترین روستاهای گیسور و چاه میغانی که در 82 کیلومتری گناباد و حد فاصل خواف و قاینات، نزدیک کوه کیبر و مرز افغانستان واقع شده است، رفت تا جویای حال خانواده شهدا و ایثارگران این منطقه شود.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی در راستای تکریم ایثارگران با حضور در منازل خانواده شهيدان «سید مصطفی سجادی»، «غلامرضا خرمشاهی»، «محمد نورانی»، «رضا طاهریان»، خانواده جانباز متوفی «حسن الهی»، جانباز «عباسعلی جهانی»، «اکبر یاسمی» و «غلامعلی غلامی» گفت: در این دیدار وقتی در روستاهای دور افتاده به حضور خانواده شهدا و ايثارگران می رسيم احساس غرور و افتخار سراسر وجودمان را فرا می گيرد، از اين جهت كه شاهد هستيم در روستاهای با فاصله بسیار تا مرکز شهرستان، جوانانی خدايی و با تقوا برای آرمان‌هايشان در جبهه‌های حق عليه باطل حاضر شدند و اجازه هيچ تجاوزی را به دشمن ندادند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تصريح كرد: با وجود چنين جوانانی كه چراغ راه بودند ايمان داريم كه هيچ گاه راه درست را گم نخواهيم كرد و به مسير خود ادامه خواهيم داد و امروز هيچ قدرتی در دنيا نخواهد توانست به آرمان‌های ايران اسلامی خدشه‌ای وارد كند.
وی افزود: برای جوانان غیور ایرانی فاصله معنا ندارد و در هر جای این کشور پهناور به رزمنده نیاز باشد جوانان لباس خدمت به تن و از اسلام ناب محمدی (ص) دفاع می‌کنند.
گفتنی است، شهرستان گناباد ۳۳۲ شهید، ۹۲۵ جانباز و ۲۵ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294294