ترویج ایثار اجتماعی از مهم‌ترین رویکردهای دفتر دانش‌پژوهان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: ترویج فرهنگ «ایثار اجتماعی» یکی از مهم‌ترین رویکردهای این دفتر است که در این راستا همکاری با مراکز علمی و بین‌المللی ازجمله جامعه المصطفی العالمیه در دستور کار قرار گرفته است.
 به گزارش «ایثار»، نشست عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با حجت‌الاسلام محسن قنبری معاون بین‌الملل و ارتباطات دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه در سازمان مرکزی جامعه المصطفی شهر مقدس قم برگزار شد.
در این نشست، مهری ضمن تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، مأموریت اصلی این مرکز را حمایت از نخبگان و دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر اعلام کرد و گفت: این دفتر برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی بسیار خوبی باهدف توانمندسازی نخبگان در سراسر کشور برگزار می‌کند.
وی با تبیین شاخصه‌های نخبگی، دارا بودن سوابق علمی و پژوهشی، مقالات علمی، انتشار کتاب و سایر فعالیت‌های علمی و پژوهشی و همچنین تحصیل در دوره دکتری یا فارغ تحصیلی از این دوره را از شرایط اصلی عضویت در این دفتر اعلام کرد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به‌ضرورت توسعه فرهنگ ازخودگذشتگی و خدمت به هم‌نوع، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ «ایثار اجتماعی» یکی از مهم‌ترین رویکردهای این دفتر است که در این راستا ضمن اجرای همایش ایثار اجتماعی در سال 97 با حضور وزیر امور خارجه، برگزاری کنفرانس بین‌المللی نوع‌دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز و همکاری با مراکز علمی و مهم بین‌المللی ازجمله جامعه المصطفی العالمیه در دستور کار قرارگرفته است.
در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین محسن قنبری معاون بین‌الملل و ارتباطات دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه ضمن تشریح فعالیت‌ها و اقدامات این دانشگاه، این نهاد علمی را برخاسته از مکتب اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی دانست و گفت: این نهاد علمی باهدف آموزش و ترویج فرهنگ ناب اسلام و اهل‌بیت (ع) در اقصی نقاط دنیا مشغول فعالیت است و در این چند دهه موفقیت‌های بزرگی را کسب کرده است.
وی برگزاری دوره‌های بلندملت و کوتاه‌مدت آموزشی را از برنامه‌های این نهاد علمی دانست و اظهار داشت: بیش از 40 هزار نفر دانش‌آموخته این نهاد علمی هستند و ما نیز به دنبال گسترش مفاهیم صلح، نوع‌دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز هستیم و ازاین‌گونه فعالیت‌ها حمایت می‌کنیم.
گفتنی است مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در سفر به استان قم با همراهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و مسوولان این اداره کل با اساتید حوزه قم، اعضای شورای هماهنگی امور نخبگان استان و جمعی از روحانیون و طلاب شاهد و ایثارگر استان نیز دیدار کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294330