معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد:
رسیدگی به ایثارگران سیل‌زده از اولویت‌های اصلی بنیاد است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پیگیری و حل مشکلات ایثارگران آسیب دیده در سیل تأکید کرد.
رسیدگی به ایثارگران سیل‌زده از اولویت‌های اصلی بنیاد است
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی که جهت پیگیری وضعیت ایثارگران سیل زده به استان لرستان سفر کرده است با خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان دیدار و گفت و گو کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در دیدار با ایثارگران آسیب دیده در سیل تأکید کرد: پیگیری، رسیدگی و حل مشکلات ایثارگران سیل‌زده از اولویت‌های کاری و اصلی بنیاد است و تلاش می‌کنیم با مدیریت صحیح منابع در جهت حل مسائل و مشکلات این عزیزان گام برداریم.
وی در این سفر با خانواده جانباز و آزاده «علی‌رضایی» در شهرستان معمولان، «رستم عالی پور» و «علیرضا زینی‌وند» جانباز و پدر شهید والامقام «رضا زینی‌وند» در شهرستان پل دختر دیدار و گفت و گو کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد همچنین در نشست شورای اداری بنیاد استان لرستان گفت: هدف از سفر به استان لرستان بررسی و پیگیری اقدامات و اجرای مصوبات مربوط به سیل سال جاری در این استان بوده و خوشبختانه همکاران در بنیاد با کمک سایر دستگاه‌ها زحمات خوبی کشیده‌اند و ایثارگران سیل‌زده به یک آرامش نسبی رسیده‌اند.
میرمرادی گفت: در استان لرستان تا امروز 1126 فقره پرونده خسارت ناشی از سیل به منازل مسکونی ایثارگران تشکیل شده که 248 فقره خسارت پرداخت شده و مراحل کارشناسی سایر پرونده‌ها نیز انجام شده و با هماهنگی با بیمه کوثر به‌زودی بخش وسیعی از خسارات ایثارگران سیل‌زده در این استان پرداخت خواهد شد.
وی در مورد تأمین مسکن ایثارگران سیل‌زده نیز گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران امکانی را فراهم آورده که یک فقره وام مسکن در اختیار ایثارگران سیل‌زده قرار گیرد که فرایند پرداخت این تسهیلات با هماهنگی بنیاد استان و شهرستان اجرایی می‌شود. تأمین مسکن ایثارگران از دغدغه‌های اصلی بنیاد است و خوشبختانه از طرف دولت نیز سقف وام مسکن در سال جاری افزایش خوبی داشته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در پایان خاطرنشان کرد: مطالبات ایثارگران سیل‌زده علی‌رغم مشکلات بودجه‌ای به این عزیزان پرداخت خواهد شد ضمن اینکه در حوزه اشتغال 126پرونده مربوط به کسب و کار ایثارگران تشکیل‌شده و سازمان اقتصادی کوثر بسیاری از خسارت‌های ایثارگران سیل زده در این بخش را که شامل فعالیت های کشاورزی و دامپروری، پرورش ماهی و .... را پرداخت کرده و کمک‌رسانی خوبی انجام داده است.
گفتنی است وحید بوستان احمدی مدیرکل پشتیبانی و مهندسی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سفر معاون توسعه مدیریت و منابع را همراهی می‌کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 294378