بیانیه نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر در آستانه سالگرد فاجعه هفتم تیر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام هفتم تیر، از مردم شهیدپرور دعوت می نماید تا با حضور پرشور خود در مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر، ضمن ادای احترام به مقام شامخ آنان، در اعلام برائتی مجدد از دشمنان انقلاب ضمن ارسال پیام صلح به جهانیان با آرمانهای مقدس امام شهدا و شهیدان سرفراز تجدید میثاق نمایند.
بیانیه نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر در آستانه سالگرد فاجعه هفتم تیر
 
به گزارش «ایثار»، متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر در آستانه‌ یوم‌الله هفتم تیر و فرا رسیدن سی ‌و هشتمین سالگرد فاجعه‌ تروریستی هفتم تیرماه سال 1360 و انفجار دفتر مرکزی حزب سابق جمهوری اسلامی، با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام فاجعه تروریستی هفتم تیر، از مردم شهیدپرور دعوت می‌کند تا با حضور پرشور و معنوی خود در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر ضمن ادای احترام به مقام شامخ آن راست‌قامتان جاودانه تاریخ، بار دیگر انزجار خود را از اینگونه اقدامات تروریستی و وقیحانه دشمنان انقلاب اسلامی را فریاد زده و در اعلام برائتی مجدد از منافقین و دشمنان انقلاب، ضمن ارسال پیام صلح بازماندگان این حادثه به جهانیان با آرمان‌های قدسی حضرت امام خمینی(ره) و شهیدان سرفراز تجدید میثاق نمایند.
در ادامه این بیانیه آمده است: فاجعه تروریستی هفتم تیرماه سال 1360، فوران شراره‌های آتش کینه و عداوت منافقین نسبت به انقلاب اسلامی، ارزش‌های والای آن و طیف برجسته‌ای از نخبگان، شخصیت‌ها و سرمایه‌های انسانی کارآمد و مؤثر نظام اسلامی بود که از آتشفشان کینه‌توزی سلطنت‌طلبان و منافقان مزدور سر برآورد.
این بیانیه می‌افزاید: در این روز آیت الله دکتر بهشتی و تعداد زیادی از اعضای حزب جمهوری اسلامی جلسه‌ای در دفتر مرکزی این حزب ‌ داشتند. اما منافقین که منطقی جز ترور و خشونت نداشتند با بمب‌گذاری، آیت الله بهشتی و 72 نفر از یاران صدیق ایشان را به شهادت رساندند.
در ادامه این بیانیه آمده است:‌ منافقین با به پا کردن فاجعه تروریستی هفتم تیر، به زعم خویش قصد داشتند تا با حذف فیزیکی نیروهای متعهد و شخصیت‌های برجسته، حرکت فزاینده ایران اسلامی را با مشکل اساسی روبه رو ساخته و سرانجام نظام را مجبور به تسلیم و تن دادن به خواسته‌های خود کنند، اما واقعه هفتم تیر براساس بیانات مقام معظم رهبری درخصوص «آتش به‌اختیار» {حل معضلات کشور و روشن کردن زاویه های تاریک تاریخ} به یک روشنگری بزرگ در طول تاریخ مجاهدت‌های آزادی بخش مبدل شد و عطر کربلای حسینی(ع) را در خود به ودیعه داشت و موجب بیداری اسلامی شد.
در ادامه بیانیه خاطرنشان می سازد: رسوایی فاجعه هفتم تیر، فرصت طلبان منافق را به زباله‌دان تاریخ انداخت تا بار دیگر دست حق از آستین شهدای والامقام این فاجعه به درآید و با نور هدایت خود راه را از بیراهه روشن نمایند.
در پایان این بیانیه، نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر ضمن ادای احترام به روح پرفتوح شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه شهدای فاجعه هفتم تیر، از عموم ملت شهیدپرور ایران بار دیگر دعوت می‌کند تا به منظور تجلیل از مقام رفیع شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنان و همچنین تجدید میثاق با آرمانهای مقدس امام شهدا و شهیدان سرفراز، در این آئین بزرگداشت که در سراسر کشور برگزار می‌شود، حضوری پرشور و انقلابی یابند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 294385