بزرگترین مرکز ارتز و پروتز جنوب کشور در شیراز افتتاح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
بزرگترین مرکز ساخت ارتز و پروتز جنوب کشور امروز چهارشنبه ٥ تيرماه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس آغاز به کار کرد.
بزرگترین مرکز ارتز و پروتز جنوب کشور در شیراز افتتاح شد
 
به گزارش «ایثار»، مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در مراسم افتتاح این مرکز با بیان اینکه مؤسسه ايثار فارس به لحاظ تجهيزات، امكانات و زيربنا رتبه يك كشور در بين مراكز ايثار را به خود اختصاص داده است، گفت: بايد در قالب طرح‌های متعدد از اين ظرفيت نهايت استفاده را داشت. تاکنون مراكز توانبخشی متعددی در كشور راه‌اندازی شده كه كامل‌ترين و پيشرفته‌ترين آن در استان فارس مستقر شده است.
محمدرضا پورحاج رضایی اظهار داشت: مركز ارتز و پروتز، تأمین وسايلی مانند دست و پا و چشم مصنوعی را بر عهده دارد. اين مركز جامع تاکنون در استان فارس وجود نداشت و ايثارگران بايد برای مسائل درمانی خود به استان‌های تهران یا اصفهان مراجعه می‌كردند و اکنون با راه‌اندازی آن، انتظار می‌رود ايثارگران جنوب كشور به اين مركز مراجعه كنند.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار کشور يادآور شد: مركز توانبخشی ایثار فارس همچنين در بخش‌های بينايی سنجی، شنوايی سنجی، كار درمانی و هيدروتراپی خدمات ارائه می‌كند.
وی در ادامه به دیگر ظرفیت‌های موسسه ایثار فارس اشاره و تصریح کرد: این موسسه هم اکنون در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، اقامتی و هتلینگ و توان‌بخشی فعال است و به همين دليل موسسه ایثار فارس در کشور منحصر به فرد شده است و مجموعه ورزشی این موسسه در بين مراكز ورزشی کشور از مراكز معتبر و ممتاز به لحاظ بهداشت آب محسوب می‌شود ضمن اینکه مجموعه هتلينگ ٥٢ سوئيتی از ديگر ظرفيت‌های این مجتمع است.
عباس نعمت اللهی مدير مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس نیز گفت: این مركز فنی ارتوپدی در مساحت دو هزار و ٨٠٠ مترمربع پذيرای ايثارگران و عموم شهروندان استان فارس و نقاط مختلف كشور است.
وی با بيان اينكه اين مركز متشكل از بخش‌های مختلفی است، افزود: بخش عمده خدمات مربوط به ساخت پروتزهای مصنوعی مانند دست، پا، كفش و پروتزهای وابسته و همچنين ارتزهای متعلق به جانبازان و معلولان است.
وی با تأکید بر اينكه اولويت خدمات‌رسانی ابتدا با جامعه ايثارگری است، گفت: البته به دليل وسعت بالا و مجهز بودن اين مركز و همچنين تعامل با دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی شيراز به ديگر معلولان جنوب كشور هم خدمات ارائه خواهد شد.
نعمت اللهی اضافه كرد: با توجه به دستگاه‌ها، فضا، نيروهای فنی و پزشكان متخصص، اين مركز روزانه امكان ارائه خدمات به ٢٠ نفر و در طول سال ۷۰۰۰ نفر را دارا است.
وی تصريح كرد: با توجه به امکانات هتلینگ و اقامتی موسسه ایثار فارس، امکان اقامت برای ايثارگران در صورت نياز در طول درمان فراهم است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294388