رالی صلح تهران ـ سردشت آغاز شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
رالی گردشگری «صلح تهران ـ سردشت» با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان سلاح‌های شیمیایی آغاز شد.
رالی صلح تهران ـ سردشت آغاز شد
 
به گزارش «ایثار» رالی صلح تهران - سردشت روز پنجشنبه ششم تیرماه از محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران آغاز شد و شرکت‌کنندگان پس از عبور از شهرها و استان‌های مختلف روز هشتم تیر ۹۸ در منطقه سردشت استان آذربایجان غربی به خط پایان خواهند رسید.
هدف از برگزاری این رالی سه روزه گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی و شیمیایی، توسعه فرهنگ دوستی و ترویج فرهنگ گردشگری صلح است.
در رالی صلح تهران – سردشت، جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس و خانواده‌ها و بازماندگان این فاجعه تاریخی شرکت خواهند داشت. این رالی از محوطه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با شرکت 30 دستگاه خودرو، دو دستگاه خودروی ون، یک دستگاه آمبولانس، خودروی پلیس، و 10 دستگاه خودروی داوری آغاز شد.
رالی صلح در مسیر تهران، بزرگراه‌های آزادگان، ساوه، همدان و سنندج برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در فامنین استراحت خواهند داشت و در شهر سنندج اسکان پیدا می‌کنند.
در برگزاری این رالی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی، انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت و موزه صلح تهران، مدیریت آموزش و پرورش، شورای شهر و شهرداری سردشت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی همکاری دارند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294514
 


 
 
ضرورت تشکيل و برخی از کارکردهای مهم بسيج مستضعفين
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...