داخلی صفحه البرز خبر
 
تکریم ارباب‌رجوع در رأس کار بنیاد قرار دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز رسالت اصلی بنیاد را کار فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: تکریم ارباب‌رجوع در رأس کار بنیاد قرار دارد.
تکریم ارباب‌رجوع در رأس کار بنیاد قرار دارد
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز سلیمان رستمیان بعدازظهر چهارشنبه 12 تیرماه در دومین جلسه شورای اداری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با حضور معاونین و روسای ادارات در محل سالن جلسات برگزارشده بود با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک دهه کرامت بابیان اینکه خدا را شاکریم که تولیت آستان مقدس شهدا به ما واگذارشده و این توفیقی بسیار مهم و ارزشمند است گفت: بنیاد شهید نهادی مقدس حاصل تفکر امام راحل است، نهادی برای حمایت از مجاهدان فی سبیل الله و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت.
وی در ادامه تصریح کرد: کل جریان انقلاب اسلامی برگرفته از جریان اصیل تشیع و همچنین سیره و روش ائمه اطهار است، درگذر زمان آنچه آرمان‌خواهی، مبارزه با ظلم، دفاع از مستضعفان و مبارزه با مستکبران نام‌گرفته در قاموس شیعه به‌عنوان اندیشه سیاسی تشیع می‌باشد که برگرفته از همان اسلام ناب محمدی است، انقلاب اسلامی نیز برگرفته از همین جریان فرهنگی است و این تفکر چیزی نیست به‌جز مجاهدت، ایثار، ازخودگذشتگی تا آخرین مرتبه.
رستمیان گفت: تأسیس این نهاد برای این بود که آن روحیه‌ی مجاهدت و ازخودگذشتگی که برای دفاع از ارزش‌ها و آرمانه‌ای انقلاب اسلامی خرج شده است حفظ و گسترش پیدا کند و جریان فرهنگی عاشورا که درگذر زمان امروز در فرزندان روح‌الله بروز و ظهور کرده و یک سبب ایجاد یک حرکت فرهنگی شده حفظ شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در بخش دیگر خدمت به ایثارگران را کاری ارزشمند و عبادت برشمرد و اظهار داشت: ما باید به خود افتخار کنیم که خادم خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستیم و باید این مهم را فرصتی ارزشمند بدانیم، اگر کسی با اخلاص و پیرو راه شهدا با تلاش فراوان خدمت کند هم خدا کمک خواهد کرد و هم شهدا، کار در بنیاد شهید در عین ارزشمندی و عبادت سخت و شیرین است، امروز برای کار در بنیاد نیازمند تلاش‌های فکری، روحی مضاعف هستیم تا بتوانیم سکان هدایت این کشتی را به سرانجام برسانیم.
وی گفت: با ایجاد تعادل در کار می‌توانیم رضایتمندی ایجاد کنیم، اگر مجموعه بانشاط و پرتلاش باشد و هماهنگی و تعاملات خوبی با جامعه‌ی هدف داشته باشد اعتماد ایثارگر جلب خواهد شد و این اعتماد باعث پیشرفت کار خواهد شد.
رستمیان در ادامه به راهکارهای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات در بنیاد اشاره کرد و گفت: اولین نکته در ارائه خدمت به ایثارگران وحدت و هم‌دلی در بین کارکنان و تعامل بیشتر با جامعه‌ی هدف است اگر نگاه ما به سمت عدالت باشد در توزیع خدمات و برخورد با جامعه‌ی ایثارگری موفق خواهیم بود.
وی افزود: دومین نکته اخلاق حسنه و تکریم ارباب‌رجوع است اگر گفتمان و رفتار ما با جامعه‌ی ایثارگری خوب باشد این رضایتمندی ایجاد می‌کند، رسالت اصلی بنیاد کار فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مهم‌ترین موضوع ما تکریم ارباب‌رجوع است به معنای آن وجهه دینی و انسانی ما باید سعی کنیم جوری با ایثارگر ارتباط برقرار کنیم که ایثارگر موردتکریم واقع شود تکریم ارباب‌رجوع در رأس کار بنیاد قرار دارد، باید تلاش کرد تا کارها برنامه محور و هدف‌دار پیش رود تا بتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان تأکید کرد: تلاش برای ایجاد فضایی معنوی سومین نکته در جهت خدمت به ایثارگران است، ایثارگر در زمان ورود به بنیاد باید احساس که این مکان دارای فضای معنوی و مقدس است، ایثارگران سرمایه‌های کشور هستند و باد بدانیم انقلاب اسلامی هرچه دارد از وجود مجاهدت‌های ایثارگران است.
 
کد خبر 98/166
انتهای پیام/
کلمات کليدی: تکریم ارباب رجوع - خدمت به خانواده های شهدا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز
کد مطلب: 295471
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور