داخلی صفحه بوشهر خبر
 
کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر دی‌ماه امسال برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۴
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به تشکیل ستادهای ویژه برای برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت: قرار است اجلاسیِ نهایی این کنگره با همکاری همه‌جانبه نیروهای کشوری، لشکری و شورای سیاست‌گذاری در دی‌ماه امسال برگزار شود.
کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر دی‌ماه امسال برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از تسنیم؛ سردار علی رزمجو در جمع دهیاران، شهرداران و بخشداران استان بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده دهیاران و شهرداران در توسعه عمران و آبادانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: با تلاش این عزیزان شاهد توسعه و پیشرفت همه‌جانبه در اقصی نقاط استان بوشهر هستیم که خدمات دهیاران و شهرداران قابل‌تقدیر است.
وی، با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان‌ها هر 10 سال یک‌بار به‌صورت ملی در استان‌ها برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر حدود 14 سال پیش در مرکز استان برگزار شد و در سال گذشته برگزاری این کنگره با هماهنگی امام‌جمعه، استاندار و دیگر مسئولان استان بوشهر آغاز شد.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از تشکیل دو ستاد برای برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: 2 ستاد شورای سیاست‌گذاری به ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان و ستاد اجرایی کنگره سرداران و 2000 شهید به ریاست استاندار بوشهر تشکیل شد.
سردار رزمجو با اشاره به تشکیل 20 کمیته کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر افزود: یکی از راه‌هایی که سبب ماندگار و اقتدار مکتب حیات‌بخش اسلام، اهداف و آرمان‌های امام راحل، شهدای والامقام و انقلاب اسلامی می‌شود زنده نگه‌داشتن روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و فداکاری است.
وی، تجلیل و گرامیداشت رشادت شهدای راه حق و حقیقت، را مورداشاره قرار داد و گفت: ارج گذاشتن به پویندگان راه حق و حقیقت زمینه نشاط، زنده، پویا و جامعه را فراهم می‌کند.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر بابیان اینکه مشعل فروزان شهید و شهادت همیشه در جامعه پرتوافشانی دارد افزود: باید در یک شرایط ویژه تابش این مهم در جامعه مضاعف شود که در برگزاری کنگره و یادواره شهدا محقق می‌شود.
سردار رزمجو زمان برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر را مورداشاره قرار داد و تصریح کرد: قرار است اجلاسیِ نهایی این کنگره با همکاری همه‌جانبه نیروهای کشوری، لشکری و شورای سیاست‌گذاری در دی‌ماه امسال برگزار شود.
وی، پیشینه تاریخی استان بوشهر در عرصه حماسه و ایثار را مربوط به دو قرن پیش دانست و افزود: استان بوشهر در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گران‌قدری است.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تأکید بر همکاری شهرداران و دهیاران در شهدایی شدن فضای شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود همه شهرداران و دهیاران در عرصه برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر همکاری و فضای فرهنگ شهید، شهادت، ایثار، مقاومت و حماسه‌آفرینی را در استان طنین‌انداز کنند.
سردار رزمجو عطرآگین شدن فضای شهرها و روستاها به عطر شهدا را از دیگر انتظارت از دهیاران و شهرداران استان بوشهر دانست و تصریح کرد: نام‌گذاری محلات، میدان، خیابان‌ها و معابر و نصب تندیس شهدای شاخص در شهرها و روستاها باید موردتوجه ویژه قرار بگیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 295912