پیام تسلیت مدیرکل دفتر دانش پژوهان شاهد و ایثارگر در پی درگذشت شاعر دفاع مقدس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر درگذشت «مرتضی شهید حنیفی» فرزند شهید و شاعر دفاع مقدس را تسلیت گفت.
پیام تسلیت مدیرکل دفتر دانش پژوهان شاهد و ایثارگر در پی درگذشت شاعر دفاع مقدس
 
به گزارش ایثار» متن پیام عادل مهری به شرح زیر است :
« انا لله و انا الیه راجعون»
درگذشت «مرتضی شهید حنیفی» فرزند شهید و از شاعران شناخته شده حوزه جنگ و دفاع مقدس که روز گذشته به دلیل سکته قلبی دار فانی را وداع گفت، موجب تاسف و تاثر گردید.
  زنده‌یاد مرتضی حنیفی فرزند شهید مرتضی حنیفی است که چند روز پس از شهادت پدرش به دنیا می‌آید و به همین دلیل نام پدر را روی او می‌گذارند. مرتضی متولد سال 1360 بود و از سال 75 یعنی زمانی که تنها 15 سال داشت سرودن شعر را آغاز کرد. از  او که در محافل ادبی ایران با عنوان شاعر ضدجنگ یاد می‌شود، مجموعه شعرهای‌ «سرفه‌های قانونی»، «جنگ خاطره‌ها را مجروح می‌کند»، «جنگ زیر نور ماه» و «کتاب جنگ» منتشر شده است. از او همچنین ترجمه‌هایی از اشعار کردی و ترکی در رسانه‌ها و مطبوعات منتشر شده است.
     اینجانب به نمایندگی از کلیه نخبگان و تشکل­های شاهد و ایثارگر عضو مرکز، این ضایعه غم ­انگیز را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری ، ملت بزرگ ایران اسلامی، جامعه شاهد و ایثارگر به ویژه خانواده محترم و بستگان داغدار تسلیت عرض نموده و آرزو می­کنم که وسعت صبر خانواده محترمشان به اندازه دریای غمشان باشد.  باهم دعا کنیم تا خداوند متعال روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت واسعه الهی نموده و با مولای متقیان حضرت علی (ع) محشور فرماید.
عادل مهری
مدیرکل دانش­ پژوهان و تشکل­ های شاهد و ایثارگر
انتهای پیام/
کد مطلب: 295963