داخلی صفحه کردستان خبر
 
​فرازی از وصیت نامه پاسدار شهید محمود پیشکاری
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
 
شهید معظم محمود پیشکاری گفت: وصیت می‌کنم به کلیه بچه‌هایم، اخطار می‌کنم که هرگز از اسلام دست نکشند و همیشه ترس از خدا و اسلام در دل داشته باشند چون به جز اسلام هیچ مکتبی وجود ندارد و هیچ گروه و ارگانی غیر از اسلام به داد بشر نمی‌رسد.
شهید معظم محمود پیشکاری
فرزند: عبدالقادر
ولادت: ۱۰ ̷ ۹ ̷ ۱۳۱۶
محل ولادت: روستای آویهنگ مریوان
شغل: پاسدار
تاریخ شهادت: ۹ ̷ ۴ ̷ ۱۳۶۶
محل شهادت: سنندج
نحوۀ شهادت: کمین ضدانقلاب و اصابت گلوله
محل دفن: گلزار شهدای سنندج
در طبیعت زیبا و کوهستانی رو1ستای آویهنگ مریوان متولد شد. دوران کودکی اش را در میان همسن و سالانش گذراند. پدر ومادرش عبدالقادر و ثویبه از طریق کشاورزی و باغداری زندگی خود را اداره می کردند. محمود به دلیل محرومیت از امکانات تحصیلی و آموزشی و همچنین ضعف قوه مالی، فقط در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. وی پس از ازدواج صاحب نه فرزند (دو پسر و هفت ختر) شد. با پیروزی انقلاب اسلامی و اشغال اکثر مناطق کردستان توسط گروهکهای ضدانقلاب، محمود به مخالفت با ترویج کفر و فساد آنها پرداخت و دست به افشاگری شعار های دروغین آنان می زد. با شروع تهدید ها به سبز پوشان سپاه پاسداران پیوست. پس از شرکت در چندین عملیات پاکسازی، سرانجام هدف اصابت گلوله ضدانقلابیون قرار گرفت و به شهادت رسید.
بخشی از وصیت نامه شهید محمود پیشکاری
«...وصیت می کنم به کلیۀ بچه هایم، اخطار می کنم که هرگز از اسلام دست نکشند و همیشه ترس از خدا و اسلام در دل داشته باشند چون به جز اسلام هیچ مکتبی وجود ندارد و هیچ گروه و ارگانی غیر از اسلام به داد بشر نمی رسد. بدانید که حتما خداوند وجود دارد و امروز دنیا است و فردا قیامت است. و موضوع دیگر، جهت به شوهر دادن دخترم، برادران بزرگ حق هرگونه حق نکاح و هرگونه مداخله را دارند و وکیل می باشند. بیشتر مزاحم نمی شوم. خداوند یار و نگهدار شما است».
کد مطلب: 297900