داخلی صفحه کردستان خبر
 
آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت نجاتگر کردستانی برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید کوهسار فاتحی، نجاتگر جمعیت هلال احمر استان کردستان، در میان خیل عظیم اعضای جوانان، امدادگران، داوطلبان و اقشار مختلف مردم در شهرستان کامیاران برگزارشد.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایسنای کردستان، محمدباقرمحمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در ابتدای این مراسم گفت: شهید امدادگر «کوهسارفاتحی» نمونه یک خدمتگزار بی منت و یک امدادرسان واقعی بود و عاملان شهادت آن بااین عمل وحشیانه ثابت کردند که دشمنان اصلی انسانیت هستند.
وی افزود: قوانین بین‌المللی حقوقی و کنوانسیون‌های حقوقی ژنو، امدادگران را مصون از هرگونه حمله و مخاطره‌ای دانسته‌اند، لذا معاندان نظام به هیچگونه تعهد اخلاقی و انسانی پایبند نیستند و با شهادت کوهسار فاتحی، قلب اسلام و مردم و خدمت به مردم را نشانه گرفته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در خصوص خصیصه های اخلاقی و شخصیتی شهید کوهسار فاتحی گفت: شهید فاتحی یکی از نجاتگران و امدادگران زبده و پرانرژی استان کردستان بود که به خوش خلقی و نجابت معروف بوده و در  عملیات‌های امداد و نجات متعددی، صادقانه و بدون منت مشارکت فعال داشته است.
وی ضمن تقدیر از قدرشناسی مردم شهرستان کامیاران و استان کردستان به دلیل احترام به شان شهیدان، راه شهیدان راه اسلام و انسانیت را را پررهرو و پررونق توصیف کرد و تکریم مقام شهدا و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا را وظیفه تک تک آحاد جامعه عنوان کرد.
قرائت زندگینامه شهید نجاتگر کوهسار فاتحی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که توسط یکی از نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان کامیاران برای حضار در مراسم قرائت شد.
حسن ختام، آیین پاسداشت یکمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید نجاتگر کوهسار فاتحی، برگزاری مراسم گلریزان تمثال شهید و عطرافشانی و غبارروبی مزار شهید فاتحی امدادگر بود که در نهایت شکوه برگزار شد.
لازم به ذکر است؛ شهید کوهسار فاتحی از نجاتگران هلال احمر کردستان بود که در شامگاه 29 تیرماه 1397 در حین انجام ماموریت امدادی به دست تروریستان نااهل در شهرستان کامیاران به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
 
کد مطلب: 298179